Pôjde za Škriniarom? Inter túži po Modričovi

07.08.2018 09:23
Cristiano Ronaldo, Luka Modrič
Cristiano Ronaldo a Luka Modrič. Pridá sa Chorvát k Portugalčanovi a zamieri do Talianska? Autor: ,

Po Portugalčanovi Cristianovi Ronaldovi, ktorý prednedávnom zamieril do Juventusu Turín, by zo španielskeho futbalového klubu Real Madrid mohla odísť na Apeninský polostrov ďalšia veľká hviezda.

Inter Miláno zatúžil po chorvátskom „špílmachrovi“ Lukovi Modričovi a zdá sa, že je ochotný urobiť všetko, aby najlepšieho hráča nedávnych MS 2018 v Rusku presvedčil k príchodu na San Siro.

Ako referuje web denníka AS s odvolaním sa na talianske médiá, „nerazzurri“ ponúkli čoskoro 33-ročnému rodákovi zo Zadaru (nar. 9. septembra 1985) kontrakt na štyri sezóny s ročným platom 10 miliónov eur.

Týmto by si výrazne polepšil, keďže v Madride berie 6,5 milióna eur za rok. Podľa ľudí z Modričovho okolia je hráč naklonený myšlienke hrávať za milánsky klub, ale zároveň jeho náklonnosť k Realu je natoľko silná, že ak funkcionári z Štadióna Santiaga Bernabéua povedia „nie“, zostane v španielskej metropole.

Taliani údajne do svojej ponuky zahrnuli aj možnosť, že Modrič by sa po štyroch rokoch v Miláne presunul na ďalšie dve sezóny do čínskeho klubu Ťiang-su Su-ning, ktorý vlastnia práve majitelia Interu. Celkovo by si tak Modrič za šesť sezón prišiel na 60 miliónov eur.

Luka Modrič.
Luka Modrič. Autor: Reuters, ALKIS KONSTANTINIDIS

Chorvát sa chce ešte údajne zhovárať s prezidentom Realu Florentinom Pérezom aj novým trénerom Julenom Lopeteguim, keď sa mužstvo vráti z amerického turné.

Ak Madridčania podľa denníka AS vylepšia Modričove súčasné podmienky a aspoň trochu sa priblížia sa ponuke Interu, Chorvát s určitosťou zostane v klube, v ktorého drese sa 4-krát tešil z triumfu v Lige majstrov a kde ho fanúšikovia zbožňujú.

#Real Madrid #Inter Miláno #Luka Modrič
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku