Prvú veľkú trofej má Manchester City. Vystrieľal ju Argentínčan Agüero

Futbalisti Manchestru City sa stali piatykrát v histórii víťazmi Anglického superpohára. V nedeľňajšom zápase Community Shield vo Wembley zdolali londýnsku Chelsea 2:0 a získali prvú trofej v novej sezóne.

05.08.2018 18:08
Sergio Agüero Foto: ,
Gólová radosť Sergia Agüera.

O triumfe úradujúceho anglického majstra nad držiteľom FA Cup-u rozhodol dvomi gólmi argentínsky útočník Sergio Agüero.

Chelsea Londýn – Manchester City 0:2 (0:1)

Góly: 13. a 58. Agüero, rozhodoval: Moss
Chelsea: Caballero – Azpilicueta, Rüdiger, Luiz, Alonso – Jorginho, Fabregas (59. Drinkwater), Barkley – Pedro (79. Moses), Morata (69. Abraham), Hudson-Odoi (59. Willian)
Manchester City: Bravo – Walker, Stones (90+5. Gomes), Laporte (87. Otamendi), Mendy – Fernandinho – B. Silva, Mahrez (68. Jesus), Foden (76. Diaz), Sane (46. Gündogan) – Agüero (80. Kompany)

V úvode zápasu sa hral opatrný futbal a dianie sa odohrávalo medzi šestnástkami. V 13. minúte sa však po prieniku Fodena dostal k lopte nekrytý Agüero a strelou z hranice šestnástky poslal „Citizens“ do vedenia.

Chelsea aj po inkasovanom góle pokračovala v zdĺhavej rozohrávke, v jej hre chýbal moment prekvapenia. V nadstavenom čase prvého polčasu mohli „The Blues“ vyrovnať po zaváhaní Brava, čílsky brankár sa však napokon zmocnil lopty skôr ako dobiehajúci Morata.

Krátko po zmene strán mohol zvýšiť náskok Manchestru City Agüero, no namiesto strely volil kľučku na Caballera. Argentínsky kanonier sa však dočkal v 58. minúte, keď zužitkoval prihrávku Bernarda Silvu a trafil z prvej presne k žrdi.

V 72. minúte mohol Agüero svoj kvalitný výkon korunovať herrikom, no pri jeho voleji sa vyznamenal Caballero. Chelsea bola v útoku naďalej bezzubá, oživenie nepriniesli ani príchody Williana s Mosesom a tak sa vo Wembley zrodilo víťazstvo šampióna Premier League.

FC Chelsea – Manchester City 0:2 (0:1)
Góly: 13. a 58. Agüero