Potvrdené. Londýnsku Chelsea povedie Sarri, prichádza aj Jorginho

, 14.07.2018 10:21, aktualizované: 14:26
chelsea sarri
Novým trénerom FC Chelsea sa stal Maurizio Sarri. Autor:

Vo futbalových kuloároch sa o tom hovorili už dlhšie, od soboty je to hotová vec. Novým trénerom FC Chelsea sa stal Maurizio Sarri.

Skúsený Talian pôsobil uplynulé tri sezóny v SSC Neapol, kde viedol aj slovenského reprezentanta Mareka Hamšíka. Neapol sa pod jeho vedením zaradil medzi špičku Serie A. Dvakrát obsadil v tabuľke druhé miesto a nechýbal ani v Lige majstrov.

„Som nadšený, že som sa stal trénerom FC Chelsea. Teším sa na pôsobenie v Premier League, je to pre mňa nová výzva,“ uviedol Sarri, ktorý podpísal trojročný kontrakt.

S prácou v Londýne začne v pondelok.

„V pondelok sa stretnem so všetkými hráčmi pred odchodom do Austrálie, kde absolvujeme predsezónne turné. Verím, že budeme predvádzať atraktívny futbal, ktorý sa bude fanúšikom páčiť. Chceme bojovať o trofeje, ktoré si tento klub zaslúži,“ dodal na klubovom webe.

Na lavičke londýnskeho klubu nahradí krajana Antonia Conteho.

Chelsea obsadila v uplynulom ročníku Premier League až piatu priečku a neprebojovala sa do Ligy majstrov. Rok predtým v premiérovej sezóne pod vedením Conteho vybojovala anglický titul, v tejto si pripísala triumf v Pohári FA.

Len pár hodín po potvrdení spolupráce s trénerom Sarrim sa Chelsea na päť rokov upísal brazílsky stredopoliar Jorginho, ktorý taktiež prichádza z Neapola. Na novom pôsobisku si bude obliekať dres s číslom 5.

#Maurizio Sarri #Jorginho #SSC Neapol
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box biela kocka "L" červené ruže

Flower box biela kocka "L" červené ruže

39,99
Flower box biela kocka "L" farebné kvety

Flower box biela kocka "L" farebné kvety

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk