Mihajlovič po 9 dňoch opúšťa Sporting. Jeho krok bude stáť klub 300-tisíc eur

28.06.2018 12:29

Portugalský futbalový klub Sporting Lisabon ukončil spoluprácu so srbským trénerom Sinišom Mihajlovičom. Udialo sa tak iba deväť dní po jeho angažovaní.

Siniša Mihajlovič ešte na lavičke turínskeho FC.
Siniša Mihajlovič ešte na lavičke turínskeho FC. Autor: SITA/AP, Alessandro Di Marco

Niekdajšieho obrancu s obávanou ľavačkou dotiahol do klubu dlhoročný prezident Bruno De Carvalho. Ten však pred niekoľkými dňami odišiel z tohto postu a jeho nástupca Souza Sintra sa rozhodol Mihajloviča prepustiť.

„Nefiguruje v našich plánoch pre budúcu sezónu. Prvá vec, ktorú Mihajlovič po príchode do klubu urobil, bola zmena miesta sústredenia. To nás čoskoro bude stáť 300-tisíc eur, takže sme si povedali, že to je pre nás najlepšie možné rozhodnutie. V pondelok predstavíme nového trénera,“ uviedol Souza Sintra podľa oficiálneho klubového webu na stredajšej tlačovej konferencii.

Tradičný portugalský klub riešil v ostatných týždňoch mnohé problémy. Prvé nezhody v štruktúrach Lisabončanov sa objavili už v apríli, keď vtedajší prezident De Carvalho na sociálnej sieti kritizoval niekoľko hráčov za výkon v Európskej lige 2017/2018 proti Atléticu Madrid.

Futbalisti sa proti jeho vyjadreniam ohradili a nasledovala ďalšia negatívna reakcia najvyššie postaveného muža klubu, ktorý chcel členov A-mužstva potrestať. Za svojich zverencov sa však postavil tréner Jorge Jesus, čím naštrbil vzťahy medzi vedením a tímom.

V máji hráči Sportingu Lisabon čelili v tréningovom centre nečakanému útoku približne 50 fanúšikov, ktorý otriasol celým Portugalskom. „Bol to veľmi ťažký moment. Na každého futbalistu boli pripravení piati až šiesti muži. Bolo to ako vo filme,“ opísal situáciu stredopoliar Rodrigo Battaglia.

Hráči Sportingu po spomenutom incidente pohrozili, že nenastúpia na finále Portugalského pohára. Napokon svoje rozhodnutie zmenili a prehrali 1:2 s Avesom, ktorý bojoval o záchranu v najvyššej súťaži. Týždeň predtým nezvládli posledné ligové kolo a po prehre 1:2 s Marítimom Funchal obsadili konečné tretie miesto. To im zabezpečilo miestenku „iba“ v základnej skupine Európskej ligy.

V nedávnom období opustili mužstvo viacerí hráči, napríklad William Carvalho, Gelson Martins, Bruno Fernandes, Bas Dost či Rui Patrício. Souza Sintra však verí, že po štrukturálnych vnútroklubových zmenách niektorí svoje rozhodnutie prehodnotia.

„Mojím želaním je to, aby sa vrátili do Sportingu, kde viacerí z nich vyrastali,“ doplnil lisabonský funkcionár.

#Sporting Lisabon #Siniša Mihajlovič
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
25,99
Sweet červené ruže a alstromérie

Sweet červené ruže a alstromérie

33,9
Srdce farebné gerbery

Srdce farebné gerbery

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk