Real proti všetkým. Predstavil Lopeteguiho, kritizoval šéfa Rubialesa

14.06.2018 20:57
Spain Soccer Real Madrid futbal Lopetegui
Prezident Realu Madrid Florentino Pérez a nový kouč klubu Julen Lopetegui. Autor: ,

Úradujúci víťaz futbalovej Ligy majstrov Real Madrid predstavil vo štvrtok nového kouča Julena Lopeteguiho.

Ten sa iba v stredu porúčal z dejiska majstrovstiev sveta po nedobrovoľnom predčasnom konci vo funkcii trénera španielskej reprezentácie.

„Včera bol najsmutnejší deň v mojom živote od smrti mojej mamy,“ citovala Lopeteguiho agentúra DPA. „Dnes je však najšťastnejší deň v mojom živote,“ dodal vzápätí.

Prezident Realu Florentino Perez využil tlačovú konferenciu na kritiku šéfa Kráľovskej španielskej futbalovej federácie (RFEF) Luisa Rubialesa, ktorý odvolal Lopeteguiho deň pred štartom MS 2018 pre dohodu trénera s novým zamestnávateľom: „Lopeteguiho koniec bol nespravodlivý a neprimeraný.“

RFEF v stredu oznámila, že s Lopeteguim s okamžitou platnosťou ukončila zmluvu. Rozhodla sa krátko pred úvodným duelom Španielska v B-skupine proti Portugalsku.

„Nemôžeme mať zamestnanca, ktorý rokuje s inou stranou o zmluve a my to zistíme len päť minút pred oznámením. To je neakceptovateľné. Viem, že za toto rozhodnutie budeme kritizovaní, ale naša federácia má nejaké hodnoty. Julenovi Lopeteguiovi želáme to najlepšie, ale nesmieme dovoliť to, čo sa stalo. Ak by sme nekonali, bolo by to nezodpovedné. Cítime, že sme nemali inú možnosť,“ vysvetlil Rubiales.

#Real Madrid #Julen Lopetegui #Florentino Perez
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
26,99
Kytica Zimona 5

Kytica Zimona 5

39,99
Sweet farebné ľalie

Sweet farebné ľalie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk