Puč proti prezidentovi. Sporting opustili ďalší hráči, vrátane troch reprezentantov

12.06.2018 08:48
Germany Soccer Europa League
William Carvalho v drese Sportingu Lisabon. Autor: ,

Z portugalského futbalového klubu Sporting Lisabon odišli ďalší štyria hráči. William Carvalho, Gelson Martins, Bruno Fernandes aj Bas Dost v pondelok upovedomili príslušný pracovnoprávny orgán v Portugalsku o rozviazaní zmlúv s doterajším zamestnávateľom z dôvodu ich systematického porušovania.

Bližšie dôvody ukončenia spolupráce nie sú známe. Už pred dvomi týždňami opustili mužstvo brankár Rui Patrício a útočník Daniel Podence, ako aj tréner Jorge Jesus, ktorý si medzičasom našiel nový angažmán v Saudskej Arábii.

Tradičný portugalský klub riešil v ostatných týždňoch aj iné problémy. Prvé nezhody v štruktúrach Lisabončanov sa objavili v apríli, keď prezident De Carvalho na sociálnej sieti kritizoval niekoľko hráčov za výkon v Európskej lige proti Atléticu Madrid.

Futbalisti sa proti jeho vyjadreniam ohradili a nasledovala ďalšia negatívna reakcia najvyššie postaveného muža klubu, ktorý chcel členov A-mužstva potrestať. Za svojich zverencov sa však postavil tréner Jorge Jesus, čím naštrbil vzťahy medzi vedením a tímom.

V máji hráči Sportingu Lisabon čelili v tréningovom centre nečakanému útoku približne 50 fanúšikov, ktorý otriasol celým Portugalskom.

„Bol to veľmi ťažký moment. Na každého futbalistu boli pripravení piati až šiesti muži. Bolo to ako vo filme,“ opísal situáciu stredopoliar Rodrigo Battaglia.

Hráči Sportingu po spomenutom incidente pohrozili, že nenastúpia na finále Portugalského pohára. Napokon svoje rozhodnutie zmenili a prehrali 1:2 s Avesom, ktorý bojoval o záchranu v najvyššej súťaži.

Týždeň predtým nezvládli posledné ligové kolo a po prehre 1:2 s Marítimom Funchal obsadili konečné tretie miesto. To im zabezpečilo miestenku „iba“ v základnej skupine Európskej ligy.

Fanúšikovia aj viacerí funkcionári „levov“ žiadajú odchod prezidenta Bruna De Carvalha, no ten neplánuje odstúpiť a stupňuje tým napätie v celej organizácii.

#Sporting Lisabon #Rui Patrício #Bas Dost
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
39,99
Kytica Zimona 18

Kytica Zimona 18

28,99
Sweet ružové ruže a karafiáty

Sweet ružové ruže a karafiáty

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk