Historický okamih. V zime si odpočinú aj hviezdy z Premier League

08.06.2018 13:58
FC Liverpool, Manchester City
Momentka zo zápasu FC Liverpool - Manchester City. Autor: ,

Anglická najvyššia futbalová súťaž Premier League sa od sezóny 2019/2020 dočká zimnej prestávky.

Nový formát je výsledkom kompromisu medzi Futbalovou asociáciou (FA) a vedením ligy. Po novom sa vo februári rozloží jedno kolo medzi dva týždne.

To znamená, že v jeden víkend sa odohrá päť zápasov a ďalší zvyšok. Uprostred týždňa sa uskutoční 5. kolo FA Cupu.

„Toto je významný moment v histórii anglického futbalu. Veríme, že to prinesie výrazné výhody klubom i krajine. Nie je tajomstvom, že máme veľmi nabitý kalendár, v posledných rokoch sme strávili mnoho času hľadaním prijateľného riešenia. Našim rozhodnutím doprajeme hráčom voľno a zároveň zachováme obľúbené zápasy počas Vianoc. Sme si istí, že prestávka bude mať pozitívny dopad na futbalistov aj vzhľadom na letné medzinárodné turnaje,“ cituje šéfa FA Martina Glenna denník The Independent.

Zimné prestávky na prelome rokov sú dlhodobo zaužívané aj v iných elitných európskych ligách, v Nemecku, Francúzsku, Taliansku a Španielsku. Tempo Premier League v minulosti kritizovali tréneri aj samotní hráči.

Kormidelník úradujúceho šampióna Manchestru City Pep Guardiola povedal, že aktuálny plán súťaže „zabíja“ hráčov. José Mourinho napríklad uviedol, že nedostatok oddychu znevýhodňuje anglické tímy v Lige majstrov.

#anglicko #Premier League #zimná prestávka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
59,99
Grande krémové  ruže

Grande krémové ruže

39,99
Smútočná kytica žlté chryzantémy

Smútočná kytica žlté chryzantémy

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk