Hamšíkov sen o titule sa rozplynul. Trofej získal opäť Juventus

13.05.2018 22:44, aktualizované: 23:13
Juventus
Hráči Juventusu Turín sa tešia z majstrovského titulu. Autor: ,

Futbalisti Juventusu Turín získali už siedmy titul v Serie A za sebou. Definitíve si ho zabezpečili po remíze v nedeľňajšom dueli predposledného 37. kola na ihrisku AS Rím 0:0.

Na čele tabuľky majú nedostihnuteľný náskok štyroch bodov na druhý SSC Neapol, ktorý zdolal Sampdoriu Janov 2:0.

Pre Juventus je to už rekordná 34. ligová trofej, okrem „Scudetta“ obhájili zverenci Massimiliana Allegriho v tejto sezóne aj triumf v Talianskom pohári a opäť sa tešili z domáceho double.

Neapol sa dočkal víťazstva po dvoch zápasoch zásluhou gólov Arkadiusza Milika a Raula Albiola v druhom polčase. Slovenský reprezentant Marek Hamšík nastúpil za SSC v 67. minúte, bol to pre neho jubilejný 500. štart v drese SSC.

Lazio Rím nevyužilo šancu definitívne si zabezpečiť účasť v budúcej edícii Ligy majstrov. Na ihrisku zostupom ohrozeného Crotone remizovalo 2:2 a stále môže prísť o štvrtú priečku, ktorú momentálne okupuje.

Pred záverečným ligovým duelom má na piaty Inter Miláno náskok troch bodov a oba tímy sa na budúcu nedeľu stretnú vo vzájomnom zápase v Ríme.

Hráči Crotone po remíze s Laziom spadli na zostupovú 18. priečku. Naopak, dôležité víťazstvá v boji o záchranu si pripísali Chievo, Udinese i Cagliari. Na šiestom mieste, ktoré zaručuje účasť v predkole Európskej ligy, zostali hráči AC Miláno po remíze 1:1 na ihrisku priameho konkurenta Atalanta Bergamo.

Hostí poslal do vedenia Franck Kessie, bod pre domácich zachránil v nadstavenom čase presnou hlavičkou Andrea Masiello.