Vavrovi sa v Kodani páči, po prehre s Čechmi si ho v šatni doberali spoluhráči

09.05.2018 11:59
Denis Vavro
Denis Vavro. Autor: ,

Mladý slovenský futbalový obranca Denis Vavro pred necelým rokom prestúpil do dánskeho FC Kodaň a tento krok neľutuje.

Po dlhých rokoch v MŠK Žilina, kde futbalovo vyrástol, podpísal v auguste 2017 kontrakt na päť rokov s dánskym šampiónom. „Veľmi sa mi tú páči a aj tréner sa vyjadril, že je so mnou spokojný. Odohral som tu veľa zápasov a ak bude možnosť zostať, tak rád zostanem. Ak nie, tak pôjdem inam,“ povedal 22-ročný stopér Vavro.

Jeho tím FC Kodaň v nedeľu remizoval v domácom prostredí s najväčším rivalom Bröndby Kodaň 1:1. „Už to bolo moje tretie či štvrté derby, ale ešte ani jedno som nevyhral. Pocity teda nie sú najlepšie. Súboje medzi FC a Bröndby si každý hráč užíva, je to najväčšie dánske derby. Bolo to vidieť aj na ihrisku, nechali sme na ňom všetko. Nestačilo to na víťazstvo, ale ideme ďalej. Vždy je v šatni cítiť, keď nás nečaká obyčajný zápas, ale súboj proti Bröndby,“ povedal Vavro, ktorý odohral celý nedeľňajší zápas.

Počas nedeľňajšieho derby súboja sa na tribúnach štadióna Parken objavili dymovnice či bengálske ohne. Domáci usporiadatelia z toho nemali hlavu v smútku. „Tu je to normálne, pred zápasom a cez polčas je to dovolené. Najmä v derby dueloch,“ prezradil Denis Vavro, ktorý rád relaxuje doma či v známom parku Tivoli.

Po takmer roku v novom prostredí už môže zhodnotiť, v čom je rozdiel medzi najvyššou dánskou súťažou a ligou na Slovensku: „Futbal v dánskej lige je oproti slovenskej rýchlejší a robí sa hlavne pre ľudí. U nás na štadióny nechodí skoro nik, tu sme mali ‚plný dom‘.“ Domovský stánok FC Kodaň má kapacitu takmer 40-tisíc miest. „Na štadióne to vždy vrie, aj v nedeľu proti Bröndby to bol súboj fanúšikov na tribúnach a nás na ihrisku,“ poznamenal Vavro.

V súčasnosti sa v Kodani konajú majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji a ani mladého slovenského obrancu táto skutočnosť neobišla. „Po sobotňajšej prehre s Českom, ktorú som sledoval doma, si ma v šatni trochu doberali,“ prezradil rodák z Partizánskeho, ktorý už má na svojom konte aj štarty v národnom seniorskom výbere. „Keď hrá Slovensko, vždy si to rád pozriem. Naživo však budem prvýkrát na majstrovstvách sveta.V slovenskom tíme nikoho osobne nepoznám,“ pokračoval. Ľadový hokej síce v Dánsku nie je športom číslo jedna a pred ním je isto futbal či hádzaná, ale podľa Denisa Vavra obyvatelia vedia, že v ich krajine sa koná hokejový svetový šampionát.

V klube z dánskej metropoly pôsobí aj jeho krajan Ján Greguš. Ten v nedeľu proti Bröndby sedel iba na lavičke náhradníkov. „Bývame od seba nejaké dva kilometre, ale Jano tu má priateľku. Na tréningu či v šatni sa spolu dosť rozprávame,“ prezradil Vavro. Život v Dánsku sa mu páči. „Žije sa mi tu výborne. Je tu skvelá atmosféra a ľudia sa vedia baviť. A bavia sa slušne. Teraz počas MS je tu ešte viac rušno a celej krajine to len prospeje,“ myslí si.

V Dánsku rovnako ako v ďalších okolitých krajinách využíva mnoho obyvateľov metropoly na transport bicykle. Denis Vavro však medzi nich nepatrí. „Bicykle nepoužívam, to by ma isto niekto zrazil. Ja sa presúvam autom a sám mám problémy sledovať všetkých tých cyklistov,“ poznamenal s úsmevom.

#FC Kodaň #denis vavro
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku