Hamšík strelil 100. gól v Serii A, Neapol však zakopol. Juventus blízko k rekordu

Futbalisti Juventusu Turín majú prakticky istý rekordný siedmy majstrovský titul v rade. Ich rival v boji o scudetto SSC Neapol v nedeľňajšom dueli 36. kola Serie A iba remizoval doma s FC Turín 2:2, keď mu nepomohol ani gól slovenského stredopoliara Mareka Hamšíka.

06.05.2018 15:10 , aktualizované: 23:21
Marek Hamšík Foto: ,
Stredopoliar Neapola Marek Hamšík po góle do siete FC Turín.

Dve kolá pred koncom súťaže stráca Neapol na vedúci Juventus šesť bodov, pričom obhajca má výrazne lepšie skóre (84:23 vs. 73:28).

„Stará dáma“ tak môže prísť o titul iba zhodou málo pravdepodobných okolností – ak prehrá zvyšné dva zápasy v sezóne, SSC v oboch dueloch zvíťazí a ešte zmaže aj priepastný gólový deficit.

Hamšík začal zápas na striedačke, na trávnik prišiel v 69. minúte za stavu 1:1 a strelecky sa presadil už po dvojminútovom pobyte na ihrisku. Po prihrávke Callejona napálil loptu spoza šestnástky nechytateľne do ľavého horného rohu súperovej brány.

Pre Hamšíka to bol jubilejný stý ligový gól v talianskej Serie A. Stal sa tak v poradí 35. členom klubu ligových kanonierov. Lepší v tejto štatistike v rámci SSC je iba Antonio Vojak (102).

Pre slovenského reprezentanta to bol siedmy presný zásah v sezóne. Neapol však náskok neudržal, deľbu bodov zariadil gólom z 83. minúty Lorenzo De Silvestri.

V prvom nedeľnom stretnutí Inter Miláno v zostave so slovenským stopérom Milanom Škriniarom triumfoval na ihrisku Udinese Calcio suverénne 4:0. „Nerazzurri“ vybavili zápas za 45 minút, po prvom polčase viedli po góloch Andreu Ranocchiu, Rafinhu a Maura Icardiho jasne 3:0. Po prestávke prikrášlil víťazstvo ešte Borja Valero.

Domáci dohrávali duel v desiatich, v 49. minúte predčasne putoval pod sprchy Seko Fofana. Inter si tak poistil piatu priečku znamenajúcu účasť v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA 2018/2019 a stále má šancu aj na štvrté miesto, ktoré by garantovalo štart v Lige majstrov. Na štvrtý AS Rím stráca aktuálne bod.

Andrea Ranocchia z Interu otvára skóre proti... Foto: SITA/AP, Alberto Lancia
Andrea Ranocchia, Milan Škriniar, Andrea Ranocchia z Interu otvára skóre proti Udinese, v pozadí sa prizerá Milan Škriniar.

Serie A – 36. kolo:

Udinese – Inter Miláno 0:4 (0:3) Góly: 12. Ranocchia, 43. Rafinha, 45. Icardi, 71. Borja Valero, ČK: 49. Fofana (Udinese)
Milan Škriniar (Inter) odohral celý duel

Lazio Rím – Atalanta Bergamo 1:1 (1:1)
Góly: 24. Caicedo – 2. Barrow

AC Spal Ferrara – Benevento Calcio 2:0 (1:0)
Góly: 25. Paloschi, 83. Antenucci (z 11 m)

Chievo Verona – Crotone Calcio 2:1 (1:0)
Góly: 12. Birsa, 82. Stepinski – 90.+4 Tumminello

CFC Janov – AC Fiorentina 2:3 (0:1)
Góly: 64. Rossi, 68. Lapadula – 43. Benassi, 77. Eysseric, 80. Dabo, ČK: 71. Pandev, 84. Zukanovič (obaja Janov)

SSC Neapol – FC Turín 2:2 (1:0)
Góly: 25. Mertens, 71. HAMŠÍK – 55. Baselli, 83. De Silvestri