Slavia nedovolila Plzni oslavy titulu v Edene

Futbalisti Slavie Praha zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 27. kola českej ligy nad Viktoriou Plzeň 2:0 a nedopriali tak hosťom oslavy titulu v Edene.

05.05.2018 21:10

Domáci vstúpili do zápasu aktívne a už v 16. minúte otvorili po rohu skóre, keď hlavičku Stanislava Tecla tečoval za chrbát bezmocného slovenského gólmana Matúša Kozáčika obranca Radim Řezník.

V 52. minúte mala Slavia šancu zvýšiť, no Kozáčik zneškodnil strelu Miroslava Stocha k pravej žrdi. Už o šesť minút však prišiel brejk Pražanov, Tecl obišiel vybiehajúceho gólmana a poslal loptu do prázdnej bránky. Viktoria má v tabuľke na Slaviu šesťbodový náskok.

Posledná Zbrojovka Brno prehrala doma s Jabloncom 0:3. O dva góly hostí sa postaral slovenský stredopoliar Jakub Považanec, ktorý najprv v 27. minúte premenil pokutový kop a v 67. minúte stanovil konečný výsledok strelou z diaľky k vzdialenejšej žrdi.

Baníku Ostrava sa po bezgólovej remíze v Mladej Boleslavi podarilo získať bod a v záchranárskom boji poskočiť na štrnástu priečku tabuľky. Nováčik z Olomouca remizoval s Bohemiansom 1:1 a prepásol tak príležitosť aspoň na pár chvíľ sa ocitnúť na druhom mieste.

HET liga – 27. kolo:

Brno – Jablonec 0:3
Martin Juhar (Brno) nastúpil v 28. min a v 81. min videl ŽK, Jakub Považanec (Jablonec) odohral celý duel a v 27. a 67. min skóroval (prvý gól z pokutového kopu)

Karviná – Dukla Praha 1:3
Patrik Le Giang odchytal celý duel, Marek Janečka hral do 77. min, Matúš Krnáč a Patrik Štepanovský (všetci Karviná) sedeli na lavičke náhradníkov, Frederik Bílovský odohral celý duel, Matúš Hruška (obaja Dukla) sedel na lavičke náhradníkov

Liberec – Jihlava 1:3
Matej Rakovan odchytal celý duel, Jozef Urblík hral do 79. min, Miroslav Keresteš (všetci Jihlava) nastúpil v 85. min

Mladá Boleslav – Ostrava 0:0
Martin Poláček odchytal celý zápas, Lukáš Pauschek (obaja Mladá Boleslav) odohral celý duel, Marek Hlinka absolvoval celé stretnutie, brankár Viktor Budinský (obaja Ostrava) sedel na lavičke náhradníkov

Olomouc – Bohemians Praha 1:1

Slovácko – Teplice 0:0

Slavia Praha – Plzeň 2:0
Miroslav Stoch odohral celý zápas, Jakub Hromada (obaja Slavia) hral do 80. min, Matúš Kozáčik odchytal celý zápas, Patrik Hrošovský odohral celé stretnutie, Marek Bakoš hral do 46. min a v 9. min videl ŽK