Dúbravka zneškodnil penaltu, na triumf Newcastlu to nestačilo. Stoke sa lúči

, , 05.05.2018 16:36, aktualizované: 21:24
Martin Dúbravka, Troy Deeney
Zákrok brankára Newcastlu Martina Dúbravku pri šanci Troya Deeneyho z Watfordu. Autor: ,

Futbalisti Stoke prehrali v 37. kole doma s Crystal Palace 1:2 a stali sa prvým istým zostupujúcim z Premier League. Najvyššiu súťaž opúšťa po desiatich rokoch.

Stoke poslal do vedenia tečovanou strelou z priameho kopu Shaqiri, hostia však po prestávke stretnutie otočili. Najprv v 68. minúte zakončil rýchly protiútok McArthur a štyri minúty pred koncom zavŕšil obrat po Shawcrossovej chybe van Aanholt.

Crystal Palace má so ziskom 41 bodov definitívnu istotu záchrany. Navyše sa mu podarilo uhájiť prvoligovú príslušnosť aj napriek tomu, že prvých sedem zápasov sezóny prehral. To sa naposledy podarilo Liverpoolu pred 118 rokmi.

Hviezda Stoke City Xherdan Shaqiri po...
Hviezda Stoke City Xherdan Shaqiri po záverečnom hvizde zápasu s Crystal Palce. Autor: SITA/AP, Dave Thompson

Newcastle United v bránke s Martinom Dúbravkom prehral na ihrisku Watfordu 1:2. Slovenský reprezentačný brankár v prvej polhodine dvakrát vyťahoval loptu zo siete. V 39. minúte zneškodnil pokutový kop Troyovi Deeneymu.

Ofenzíva Tottenhamu Hotspur sa nedokázala presadiť voči obrane posledného tímu tabuľky a „kohúti“ napokon prehrali na pôde West Bromwich Albion 0:1, keď jediný gól zápasu streli v tretej minúte nadstavenéhjo času Jake Livermore.