Arsenal zvíťazil v londýnskom derby nad West Hamom

Futbalisti Arsenalu Londýn na vlastnom ihrisku zvíťazili nad hráčmi West Hamu 4:1 v nedeľňajšom stretnutí 35. kola najvyššej anglickej súťaže Premier League.

22.04.2018 16:52
Arsene Wenger Foto: ,
Tréner Arsenalu Arsene Wenger v zápase proti West Hamu.

Domáci zlomili súpera až v závere zápasu, keď „kanonieri“ dokázali streliť tri góly. Dvoma zásahmi sa blysol francúzsky reprezentant Alexandre Lacazette.

Čerstvý anglický futbalový majster Manchester City zvíťazil na vlastnom trávniku nad Swansea vysoko 5:0. Domáci sa dostali v prvom polčase do dvojgólového vedenia, keď sa presadili David Silva a Raheem Streling.

V druhom polčase sa k nim pridali Kevin de Bruyne, Bernardo Silva a Gabriel Jesus. „Citizens“ sa priblížili k rekordu Chelsea Londýn v počte strelených gólov v jednej ligovej sezóne. Londýnčania dokázali skórovať 103-krát v ročníku 2009–2010. Zverenci Pepa Guardiolu majú momentálne na konte 98 strelených gólov, do konca Premier League im zostáva odohrať 4 zápasy.

Manchester City – Swansea 5:0 (2:0)
Góly: 12. David Silva, 16. Sterling, 54. De Bruyne, 64. Bernardo Silva, 88. Gabriel Jesus