Plzeň vyhrala v Brne a jej šanca na titul stúpla. Slavia odpovie v nedeľu

Futbalisti Viktorie Plzeň vyhrali v sobotňajšom zápase 25. kola najvyššej českej súťaže na ihrisku Zbrojovky Brno 3:1. Hetrikom sa blysol Aleš Čermák.

21.04.2018 22:26

V drese hostí odchytal celý zápas slovenský brankár Matúš Kozáčik, 90 minút boli na trávniku tiež útočník Marek Bakoš a stredopoliar Patrik Hrošovský. Zverenci Pavla Vrbu majú na čele tabuľky 8-bodový náskok pred Slaviou Praha, ale tá disponuje nedeľňajším duelom v Liberci.

Hráči Zlína uspeli v Mladej Boleslavi 1:0. Za domácich odchytal celé stretnutie Martin Polaček, Lukáš Pauschek bol na ihrisku tiež celý zápas a dostal žltú kartu. Za Zlín hral Róbert Matejov do 45. minúty.

Bohemians 1905 Praha remizoval s Vysočinou Jihlava 1:1. V drese hostí odchytal celý duel Matej Rakovan, Miroslav Keresteš hral do 57. minúty, Jozef Urblík nastúpil v 73. minúte a dostal žltú kartu.

Sigma Olomouc zvíťazila nad Baníkom Ostrava 1:0. Domáci sa vďaka trom bodom posunuli na tretie miesto o dva body pred Spartu Praha. Ostrava zostala po prehre na predposlednej priečke s trojbodovým mankom na Vysočinu Jihlava.

Sigma Olomouc – Baník Ostrava 1:0 (0:0)
Gól: 71. Plšek, ČK: 80. Kalvach po 2. ŽK – 90.+4 Procházka
///Marek Hlinka odohral celé stretnutie, brankár Viktor Budinský (obaja Ostrava) bol na lavičke náhradníkov///

Bohemians 1905 Praha – Vysočina Jihlava 1:1 (0:0)
Góly: 60. Mašek – 79. Mara
///Matej Rakovan odchytal celé stretnutie, Miroslav Keresteš hral do 57. min, Jozef Urblík (všetci Jihlava) hral od 73. min a dostal ŽK///

1. FC Slovácko – Dukla Praha 2:0 (2:0)
Góly: 39. a 45. Havlík (druhý z 11 m)
///Patrik Šimko (Slovácko) bol na lavičke náhradníkov – Ivan Schranz odohral celé stretnutie, Frederik Bílovský hral od 46. min, brankár Matúš Hruška a Samuel Dancák (všetci Dukla) boli na lavičke náhradníkov///

FK Mladá Boleslav – FC Zastav Zlín 0:1 (0:0)
Gól: 67. Vukadinovič
///Martin Polaček odchytal a Lukáš Pauschek (obaja Mladá Boleslav) odohral celé stretnutie, Pauschek dostal ŽK – Róbert Matejov (Zlín) hral do 45. min///

Zbrojovka Brno – Viktoria Plzeň 1:3 (0:2)
Góly: 81. Ashiru – 26., 32. a 48. Čermák
///Martin Juhar (Brno) bol na lavičke náhradníkov – Matúš Kozáčik odchytal, Marek Bakoš a Patrik Hrošovský (všetci Plzeň) odohrali celé stretnutie, Kozáčik dostal ŽK///

1. Plzeň 25 17 5 3 45:18 56
2. Slavia 24 14 6 4 42:16 48
3. Olomouc 25 12 9 4 31:18 45
4. Sparta 25 11 10 4 37:21 43
5. Jablonec 25 11 8 6 37:25 41
6. Liberec 24 12 5 7 33:26 41
7. Bohemians Praha 1905 25 9 8 8 27:23 35
8. Teplice 24 8 8 8 28:28 32