Plzeň inkasovala v šlágri so Spartou dva rýchle góly, vybojovala si aspoň bod

Futbalisti Plzne vo šlágri 24. kola najvyššej českej súťaže s pražskou Spartou dotiahli dvojgólové manko a remizovali 2:2. Zverenci Pavla Vrbu vedú tabuľku o päť bodov pred druhou Slaviou. Sparta zostala na šiestom mieste.

15.04.2018 20:06
Patrik Hrošovský, Mattio Bonatti Foto: ,
Patrik Hrošovský (vľavo) v drese Viktorie Plzeň na archívnej snímke.

Už v deviatej minúte otvoril skóre Václav Kadlec, o tri minúty neskôr pridal druhý gól Srdjan Plavšič po teči Radima Řezníka, ktorý po polhodine hry znížil. Krátko po prestávku z ďalšieho rohu vyrovnal Tomáš Hořava.

Plzeň doma na jar nevyhrala ani štvrtý zápas najvyššej súťaže, Sparta vonku predĺžila sériu bez víťazstva na šesť zápasov a Viktoriu na jej štadióne v lige nezdolala od roku 2011.

HET liga – 24. kolo:

Plzeň – Sparta Praha 2:2
Matúš Kozáčik odchytal celý duel, Patrik Hrošovský odohral celý zápas, Marek Bakoš (všetci Plzeň) nastúpil v 46. min – Lukáš Štetina (Sparta) odohral celý zápas a v 28. min videl ŽK