Real uspel aj bez Ronalda, Atlético má istú skupinovú fázu Ligy majstrov

Futbalisti Atlética Madrid zdolali v 32. kole španielskej ligy Levante 3:0 a definitívne si zabezpečili účasť v základnej skupine budúcej sezóny Ligy majstrov. Zverenci trénera Diega Simeoneho zostávajú v tomto ligovom ročníku bez prehry na domácom štadióne.

15.04.2018 18:24 , aktualizované: 23:00
Fernando Torres, Atlético Madrid Foto: ,
Fanúšikovia Atlética Madrid s transparentom venovaným Fernandovi Torresovi.

Atlético viedlo od 33. minúty po góle Correu a krátko po zmene strán pridal ďalší zásah francúzsky kanonier Griezmann parádnou strelou do šibenice. Na konečných 3:0 upravil Torres, ktorý ako piaty hráč Atlética v histórii dosiahol métu 100 ligových gólov.

Atlético udržalo v desiatom súťažnom zápase v rade na svojom ihrisku čisté konto. Levante, ktoré sa nachádza päť bodov nad zostupovými pozíciami, nebodovalo po piatich zápasoch.

Mestský rival Atlética Real zvíťazil na ihrisku poslednej Málagy 2:1 a posunul sa na tretie miesto tabuľky o dva body pred Valenciu. Na druhé Atlético stráca Real štyri body.

V jeho nominácii chýbali odpočívajúci Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, Luka Modrič či Raphael Varane, napriek tomu mali hostia v Málage od začiatku viac z hry. Kovačič či Vázquez príležitosti ešte nepremenili, po polhodine hry však otvoril proti bývalému zamestnávateľovi skóre Isco z priameho kopu.

V 63. minúte Real definitívne rozhodol a znovu pri tom bol Isco, ktorý v šestnástke našiel Casemira. Ten zakončoval v jednoduchej pozícii.

V závere len skorigoval stav Rolán. Málaga tak zo 34 ligových stretnutí s Realom vyhrala iba raz v decembri 2012. Madridčania v posledných šiestich duelov získali 16 bodov.