Dúbravka vychytal ďalšieho favorita. Jeho Newcastle otočil zápas s Arsenalom

, , 15.04.2018 16:23
Martin Dúbravka, Rafael Benítez
Brankár Martin Dúbravka oslavuje triumf nad Arsenalom s trénerom Newcastlu Rafaelom Benítezom. Autor: ,

Futbalisti Newcastlu United zvíťazili v nedeľňajšom zápase 34. kola najvyššej anglickej súťaže doma nad Arsenalom Londýn 2:1. Za domáci tím odchytal celý zápas slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka.

V St. James' Parku išli „gunners“ do vedenia už v 14. minúte, keď na center Pierre-Emericka Aubameyanga zblízka dorážkou dobre zareagoval Alexandre Lacazette a Dúbravka nemal šancu zasiahnuť.

„Straky“ vyrovnali ešte pred polhodinou, keď si španielsky útočník Ayoze Perez dobre nabehol do šestnástky na center a strelou na bližšiu tyč prekonal Petra Čecha. Newcastle v druhom polčase udrel gólovo druhýkrát v 68. minúte, keď Čech nemal nárok na razantnú strelu Matta Ritchieho.

Newcastle je v tabuľke na 10. mieste so 41 bodmi a záchranu má prakticky vo vrecku. Arsenal prehral v piatom stretnutí vonku v rade, na 6. mieste má iba dvojbodový náskok pred Burnley a hrozí mu, že si nezaistí ani priamu miestenku do Európskej ligy.