Manchester City je krôčik od titulu. Z Wembley si odnáša tri body

, 14.04.2018 15:37, aktualizované: 22:58
Manchester City
Kapitán Manchestru City Vincent Kompany sa teší s fanúšikmi po triumfe nad Tottenhamom. Autor: ,

Futbalisti Manchesteru City v sobotu zvíťazili vo Wembley nad Tottenhamom Hotspur 3:1 a už v nedeľu môžu oslavovať titul v anglickej najvyššej súťaži, ak ich mestský rival United v stretnutí 34. kola nezíska všetky body v zápase s West Bromwichom.

V drese lídra Premier League skórovali po úniku Gabriel Jesus, z pokutového kopu Ilkay Gündogan a po rohovom kope Raheem Sterling. Za Londýnčanov iba znížil na 1:2 Christian Eriksen.

Futbalisti Chelsea otočili zápas v Southamptone, hoci ešte v 70. minúte prehrávali o dva góly.

Pri výhre 3:2 sa proti zostupom ohrozenému súperovi dvakrát skóroval striedajúci Olivier Giroud.

Domáci viedli po góloch Tadiča a Bednareka, ktorý po hodine hry pri debute v Premier League zvýšil a stal sa tretím poľským hráčom, ktorý skóroval v najvyššej anglickej súťaži. Obhajca titulu otočil stav medzi 70. a 78. minútou.

Najprv sa hlavou presadil Giroud deväť minút po príchode na ihrisko a krátko po ňom vyrovnal prudkou strelou Hazard.

Obrat dokonal po veľkom tlaku a ďalším závare pred bránkou Giroud. Francúzsky útočník dal 19. gól z pozície striedajúceho hráča, viac ich má v histórii Premier League na konte iba Jermain Defoe (24).

Chelsea otočila zápas z 0:2 prvýkrát od októbra 2002, keď pod vedením trénera Claudia Ranieriho zdolala Charlton.

Swansea – Everton 1:1 (0:1)
Góly: 72. J. Ayew – 43. Naughton (vlastný)

Liverpool – Bournemouth 3:0 (1:0)
Góly: 7. S. Mané, 69. Salah, 90. Firmino

Tottenham Hotspur – Manchester City 1:3 (1:2)
Góly: 42. C. Eriksen – 22. Gabriel Jesus, 25. Gündogan (z pok. kopu), 72. Sterling