Bayern predčasne oslavuje titul. Zo Slovákov dostal šancu jedine Duda

Futbalisti Bayernu Mníchov si v sobotu v predstihu zabezpečili obhajobu majstrovského titulu v nemeckej I. bundeslige. Definitívu majú po sobotňajšom triumfe 4:1 na pôde Augsburgu v 29. kole najvyššej nemeckej futbalovej súťaži.

07.04.2018 18:38
Jupp Heynckes Foto: ,
Jupp Heynckes priviedol Bayern k ďalšiemu titulu.

„Bavori“ získali rekordný 27. ligový titul a už šiestu sezónu v sérii kraľujú nemeckému futbalu. Stretnutie lepšie začali domáci, ktorí sa ujali vedenia vlastným gólom obrancu Bayernu Niklasa Süleho. Hostia však ešte pred polčasom otočili gólmi Corentina Tolissa a Jamesa Rodrígueza. Triumf staronového šampióna poistili v druhom polčase Arjen Robben a Sandro Wagner.

„Bavori“ získali rekordný 27. ligový titul a už šiestu sezónu v sérii kraľujú nemeckému futbalu. V končiacej sezóne majú šancu napodobniť treble zo sezóny 2012/2013, ktoré dosiahli rovnako pod vedením terajšieho trénera Juppa Heynckesa.

V nemeckom pohári odohrajú 17. apríla semifinálové stretnutie na pôde Bayeru Leverkusen a v Lige majstrov ich 11. apríla čaká domáca štvrťfinálová odveta proti sevilskému FC, v prvom stretnutí na španielskej pôde zvíťazil Bayern 2:1.

Augsburg – Bayern Mníchov 1:4 (1:2)
Góly: 18. Süle (vlastný) – 32. Tolisso, 38. James Rodríguez, 62. Robben, 87. S. Wagner

Freiburg – Wolfsburg 0:2 (0:1)
Góly: 2. a 83. Didavi

Kolín nad Rýnom – Mainz 1:1 (1:0)
Góly: 7. J. Hector – 50. De Blasis, ČK: 90.+ Donadi (Kolín nad Rýnom ) po 2. ŽK

Borussia Mönchengladbach – Hertha Berlín 2:1 (0:1)
Góly: 75. a 78. T. Hazard (druhý z pok. kopu) – 40. Kalou
László Bénes (Mönchengladbach) sedel na lavičke náhradníkov – Ondrej Duda nastúpil v 81. min, Peter Pekarík (obaja Hertha) sedel na lavičke náhradníkov

Viac na túto tému: #Bayern Mníchov #Ondrej Duda #Jupp Heynckes