Legenda Newcastlu: Akoby tu Dúbravka hral už 10 rokov. Na ťahu je Benítez

05.04.2018 15:46
Dúbravka
Martin Dúbravka v sobotu vychytal strelcov Huddersfieldu. Autor: ,

Bývalý dlhoročný brankár anglického futbalového klubu Newcastle United Shay Given odkázal vedeniu "strák", aby si poistilo služby slovenského reprezentačného gólmana Martina Dúbravku na čo najdlhšie obdobie.

Dvadsaťdeväťročný Žilinčan v januári zamieril do St James' Parku zo Sparty Praha na hosťovanie do konca aktuálnej sezóny 2017/2018. Newcastle má možnosť následne získať ho natrvalo.

Dúbravka od príchodu do Newcastlu odchytal päť stretnutí, prehral iba raz, trikrát priviedol svoj tím k trom bodom, ani raz pri tom neinkasoval a pred vlastnými fanúšikmi je zatiaľ nepriestrelný.

„Rafael Benítez už osemnásť mesiacov zháňa brankára a teraz, keď ho má, ide len o hosťovanie. Bol by blázon, keby si Dúbravku nezaviazal dlhodobejšou zmluvou,“ poznamenal 41-ročný Given podľa webu chroniclelive­.co.uk.

Slovák na Givena mimoriadne zapôsobil hneď pri svojom debute proti Manchestru United (1:0) a jeho počínanie prirovnal k hlavnej postave na Britských ostrovoch mimoriadne obľúbeného animovaného seriálu s futbalovou tematikou „Roy of the Rovers“.

„Jeho premiéra v anglickej lige bola ako z tohto seriálu. Prišiel do novej krajiny, do novej ligy, musel zvládnuť nový jazyk, ale vyzeral, akoby tu pôsobil už desať rokov. Svojím pozitívnym vystupovaním pozdvihol celé mužstvo,“ vystrúhal Dúbravkovi pochvalu Ír, ktorý v Newcastli strávil 12 sezón (1997 – 2009).

Given si navyše myslí, že ak sa Newcastlu podarí stabilizovať brankársky post a v lete si uplatní na Dúbravku opciu, môže to viesť k novým úspešným časom tohto klubu. Niekdajšieho gólmana dánskeho Esbjergu či českého Slovana Liberec si tiež obľúbili aj fanúšikovia v Newcastli.

„Keď predvediete niekoľko skvelých zákrokov, publikum je neuveriteľné. Je to niečo podobné ako streliť gól. Priaznivci stoja za vami a cítite tú obrovskú podporu, ktorú na vás prenášajú,“ skonštatoval Shay Given.

#Shay Given #Newcastle United #Martin Dúbravka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

32,99
Lady červené ruže a hypericum

Lady červené ruže a hypericum

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk