Inter s ďalším triumfom, Škriniar hral celý zápas. Juventus využil zaváhanie SSC

Futbalisti SSC Neapol remizovali v sobotňajšom zápase 30. kola Serie A na ihrisku Sassuola 1:1. Slovenský reprezentant Marek Hamšík nenastúpil do zápasu od začiatku, na trávnik sa dostal v 75. minúte za stavu 1:0 pre Sassuolo.

31.03.2018 18:28 , aktualizované: 23:15
Neapol Foto: ,
Arkadiusz Milik (99) hlavičkuje na bránu Sassuola.

O päť minút neskôr si domáci Rogerio strelil vlastný gól a spečatil výsledok duelu.

„Partenopei“ sú v tabuľke na priebežnom druhom mieste so štvorbodovou stratou za Juventusom Turín. Obhajca titulu vo večernom šlágri zdolal AC Miláno 3:1.

V ďalšom zápase zvíťazil Inter Miláno nad Veronou 3:0, za domácich odohral celý zápas slovenský reprezentant Milan Škriniar.

Inter je v tabuľke na štvrtom mieste, na tretí AS Rím má stratu dvoch bodov, ale má o jeden zápas menej.

Posledné Benevento utrpelo debakel 2:6 na ihrisku Lazia Rím. Hostia ale bojovali, hoci už v 9. minúte prišli o vylúčeného brankára Puggioniho, otočili na 2:1.

Potom však domáci v druhom polčase zaradili vyšší rýchlostný stupeň a odpor súpera zlomili. Benevento tak stále zostalo na ihriskách súperov bez bodu.

Serie A – 30. kolo

FC Bologna – AS Rím 1:1 (1:0)
Góly: 18. Pulgar – 76. Džeko

Lazio Rím – Benevento Calcio 6:2 (1:1)
Góly: 19. a 68. Immobile, 60. Caicedo, 66. de Vrij, 83. Lucas, 91.+1 Alberto (z 11m) – 23. Cataldi, 51. Guilherme, ČK: 9. Puggioni (Benevento)

ACF Fiorentina – Crotone Calcio 2:0 (1:0)
Góly: 3. Simeone, 62. Chiesa, ČK: 57. Capuano (Crotone)

Inter Miláno – Hellas Verona 3:0 (2:0)
Góly: 1. a 49. Icardi, 13. Perišič, ČK: 90.+1 Nicolas (Verona)