Šok v Prahe. Sparta viedla po polčase 3:0, Slavia vyrovnala. Gól dal aj Stoch

Sparta Praha doma remizovala v tradičnom mestskom derby so Slaviou 3:3 v sobotňajšom stretnutí 21. kola najvyššej českej futbalovej sútaže.

17.03.2018 19:52
Stoch Slavia Foto: ,
Miroslav Stoch.

Zverenci bývalého trénera slovenskej reprezentácie do 21 rokov Pavla Hapala mali všetko vo svojich rukách, keď v prvom polčase „sfúkli“ hostí 3:0. Dvakrát sa presadil Nicolae Stanciu, raz prekonal vlastného brankára Tomáš Souček.

Hapalovi premiérové víťazstvo na lavičke „rudých“ ušlo, rovnako ako pred týždňom v Karvinej, až v závere duelu. Najprv skorigoval nepriaznivý stav slovenský stredopoliar Miroslav Stoch, na neho nadviazal Simon Deli a o remízovom rezultáte rozhodol iný Slovák, tentoraz v službách Sparty, Lukáš Štetina.

Dvadsaťšesťročný stopér v 5. minúte nadstaveného času fauloval súpera vo vlastnej šestnástke a Milan Škoda sa nepomýlil z pokutového kopu.

V derby pražských S sa predstavil aj Jakub Hromada, ktorý v drese Slavie nastúpil do druhého polčasu a po dvoch minútach na trávniku inkasoval žltú kartu. Sparta figuruje v ligovej tabuľke na 6. mieste, Slavia je druhá.

Sparta Praha – Slavia Praha 3:3
Lukáš Štetina (Sparta) odohral celý duel a v 90.+ min dostal ŽK, Miroslav Stoch absolvoval celý zápas a v 70. min dal gól, Jakub Hromada (obaja Slavia) hral od 46. min a v 48. min videl ŽK

Jihlava – Jablonec 0:4
Matej Rakovan odchytal celý zápas, Jozef Urblík (obaja Jihlava) hral do 57. min, Jakub Považanec (Jablonec) hral od 72. min

Mladá Boleslav – Slovácko 1:1
Martin Polaček odchytal celý duel, Lukáš Pauschek (obaja Mladá Boleslav) absolvoval celý zápas, Patrik Šimko (Slovácko) odohral celé stretnutie

Ostrava – Dukla Praha 1:2
Marek Hlinka (Ostrava) odohral celý zápas, Frederik Bílovský odohral celý duel, Ivan Schranz hral do 73. min, Matúš Hruška (všetci Dukla) sedel na lavičke náhradníkov

Viac na túto tému: #Slavia Praha #Miroslav Stoch #AC Sparta Praha