Real už zaváhanie nedopustil. Ronaldo oslávil 300. gól v La Lige a pridal aj ďalší

Futbalisti Realu Madrid vyhrali v sobotňajšom dueli 27. kola španielskej ligy nad Getafe 3:1. V tabuľke im patrí tretia pozícia s 12-bodovým mankom na Barcelonu, ktorá má zápas k dobru.

03.03.2018 22:52
Cristiano Ronaldo. Foto: ,
Cristiano Ronaldo oslavuje gól Realu Madrid do siete Getafe.

Real viedol od 23. minúty zásluhou Bala, ktorý nikým nestrážený zužitkoval Iscovu prihrávku vo vnútri šestnástky. V závere polčasu zvýšil na 2:0 Ronaldo, ktorému prihral Benzema.

Portugalská hviezda si následne poradila s obrancami aj brankárom Martínezom. Ronaldo zaznamenal 300. gól v 286. zápase, Messimu to trvalo o 48 zápasov dlhšie.

S Getafe to vyzeralo ešte horšie vo 47. minúte, po druhej žltej karte vylúčil rozhodca Rémyho. Napriek tomu sa hostia dostali ku kontaktnému gólu. V 65. minúte fauloval Nacho v šestnástke Molinu a nariadenú penaltu premenil Portillo.

Real si chcel vziať dvojgólové vedenie hneď späť. Takmer vzápätí rozvlnil sieť druhýkrát Ronaldo, gól ale rozhodca neuznal kvôli útočnému faulu a vzápätí Portugalčan nepremenil veľkú šancu. Dvanásť minút pred koncom už sa však dočkal, po Marcelovom centri zakončil presne hlavou.

V závere ešte Bale nastrelil tyč. Getafe znovu potvrdilo, že na domácom ihrisku podáva dobré výkony (zo 14 zápasov ich 8 vyhralo a v troch remizovalo), ale vonku sa mu nedarí. Naposledy vyhralo 8. septembra na ihrisku Leganés.

Girona triumfovala na ihrisku v tabuľke šiesteho Villarrealu 2:0. Girona je momentálne na 7. priečke, na svojho súpera stráca bod.

FC Sevilla na domácom trávniku zdolala Athletic Bilbao 2:0. V tabuľke je so 45 bodmi na piatej pozícii.

La Liga – 27. kolo:

Villarreal – Girona 0:2 (0:1)
Góly: 16. Stuani, 80. Lozano

FC Sevilla – Bilbao 2:0 (0:0)
Góly: 27. Muriel, 32. F. Vázquez

La Coruňa – Eibar 1:1 (1:1)
Góly: 33. Dmitrovič (vlastný) – 11. Inui, ČK: 39. Koval (La Coruňa)

Leganés – Málaga 2:0 (0:0)
Góly: 55. Eraso, 62. Amrabat

Real Madrid – Getafe 3:1 (2:0)
Góly: 45. a 78. C. Ronaldo, 24. Bale – 65. Portillo (z pok. kopu), ČK: 47. L. Rémy (Getafe) po druhej ŽK