Neapol po zaváhaní vedie len o jeden bod. Dybala rozhodol v nadstavenom čase

Futbalisti Neapola prehrali v 27. kole talianskej ligy s AS Rím 2:4 a nebodovali prvýkrát po 11 zápasoch. Musia sa obávať o pozíciu na čele tabuľky. Argentínsky útočník Paulo Dybala totiž rozhodol v tretej minúte nadstavaného času o výhre Juventusu 1:0 na ihrisku Lazia Rím. Na vedúci Neapol tak Turínčania po desiatom víťazstve v rade strácajú jeden bod a majú zápas k dobru.

03.03.2018 20:13 , aktualizované: 22:44
Paulo Dybala oslavuje pred fanúšikmi víťazný... Foto: Reuters, MAX ROSSI
Paulo Dybala Paulo Dybala oslavuje pred fanúšikmi víťazný gól Juventusu.

V drese domácich Neapola zasiahol slovenský reprezentant Marek Hamšík do hry v 65. minúte, ešte za stavu 1:2.

Jeho spoluhráči sa do vedenia dostali už v šiestej minúte. Po Ruiovej prihrávke z ľavej strany presne zakončil Insigne. Už po minúte však hostia vyrovnali, po zaváhaní domácich v strede ihriska Nainggolan poslal do úniku Ündera, ktorého tečovaný pokus skončil za chrbtom gólmana Reinu.

Turecký útočník sa v posledných šiestich súťažných dueloch podieľal na siedmich góloch: okrem šiestich strelených na jeden prihral.

V 26. minúte hostia dokonali obrat po tom, čo po Florenziho centri hlavou presadil bosniansky kanonier Džeko. Neapol po zmene strán pridal a bol oveľa aktívnejší v ofenzíve, blízko ku gólu boli Callejón, ktorého pokus opečiatkoval tyč, alebo Insigne, ktorý technickou strelou len tesne minul.

Chvíľu nato však definitívne rozhodol Džeko, ktorý strelou spoza šestnástky nedal Reinovi šancu. Zaznamenal tak minimálne 50 gólov v troch elitných súťažiach: 66 v Bundeslige, 50 v anglickej Premier League a rovnaký počet v Serii A. Vzápätí mal síce veľkú šancu Insigne, potom však pridali Rimania štvrtý zásah. Rui zaváhal pri obrannom zákroku, k lopte sa dostal Perotti a chladnokrvne zakončil.

V závere len skorigoval stav vydarenou strelou Mertens. Za Neapol odohral poslednú štvrťhodinu zotavený Arkadiusz Milik, ktorý nastúpil prvýkrát od 23. septembra.

Stretnutie Lazia s Juventusom neponúklo väčšie príležitosti. Za hostí neuspel v prvom polčase Mandžukič ani Khedira, na druhej strane hlavičkoval len do stredu bránky Milinkovič-Savič a nenarobil gólmanovi Buffonovi problémy. Uznaný nebol ani vlastný gól domáceho Lukakua, ktorému predchádzal faul.

Zlomový okamih nastal až v samom závere. Po Ruganiho prihrávke udržal aj napriek nátlaku loptu Dybala a poležiačky prekonal gólmana Strakoshu. Argentínčan zaznamenal prvý ligový zásah od 30. decembra, celkovo 15. v sezóne.