Newcastle prvýkrát s Dúbravkom prehral. V Liverpoole inkasoval dva góly

Slovenský futbalový reprezentačný brankár v službách Newcastlu United Martin Dúbravka vo svojom treťom vystúpení v anglickej Premier League prvýkrát okúsil trpkosť prehry, "straky" v sobotňajšom zápase 29. kola podľahli domácim hráčom FC Liverpool 0:2.

03.03.2018 18:17 , aktualizované: 20:31
Martin Dúbravka, Mohamed Salah Foto: ,
Brankár Newcastlu Martin Dúbravka inkasuje gól po strele Mohameda Salaha z Liverpoolu.

Dvadsaťdeväťročného kmeňového hráča pražskej Sparty môže potešiť aspoň skutočnosť, že už je najvyťaženejším brankárom zo SR v histórii Premier League – Ján Mucha, ktorý pôsobil v FC Everton v rokoch 2010 – 2013, má na konte dve odchytané stretnutia, Dušan Kuciak za Hull City (2016 – 2017) v najvyššej ligovej súťaži nikdy nenastúpil.

Dúbravku na Anfield Road v 40. minúte prekonal prvýkrát Mohamed Salah, druhý gól strelil v 55. minúte Sadio Mane.

Egyptský reprezentant Salah strelil v 38 súťažných stretnutiach 32 gólov, z toho 24 v Premier League, čím sa v tabuľke strelcov vyrovnal Harrymu Kaneovi z Tottenhamu. Mane zaznamenal 300. súťažný gól Liverpoolu do siete Newcastlu.

Liverpool si aj po 15. zápase udržal domácu ligovú nezdolalnosť. Tréner Jürgen Klopp si poradil s Newcastlom na štvrtý pokus a jediným súperom, proti ktorému zatiaľ nemecký kouč v anglickej lige neuspel, je Manchester United, s ktorým sa „Reds“ stretnú budúci týždeň.

„Počas stretnutia často zabudnem, aký je výsledok, takže za stavu 2:0 som mal pocit, že sme mali lepšie kontrolovať priebeh. Strelili sme však dva nádherné góly a ešte sme mali kopať penaltu, celkom určite. Newcastle dobre bránil, je to kvalitné mužstvo,“ povedal pre BBC Sport Klopp.

Španielsky kormidelník Newcastlu Rafael Benítez v Liverpoole pôsobil v rokoch 2004 – 2010. „Domáci fanúšikovia ma potešili, zachovali sa ku mne pekne,“ vyhlásil Benítez a na margo duelu uviedol: „Čelili sme nebezpečnému tímu. Zvládli sme to 40 minút, potom prišla chyba. V druhom polčase sme to museli viac otvoriť. Zlepšujeme sa, no potrebujeme zbierať body.“

LFC v tabuľke poskočil na druhé miesto, na konte má 60 bodov. Newcastle je na 16. pozícii.

Futbalisti FC Burnley ukončili v Premier League jedenásťzápasovú sériu bez víťazstva. V sobotu zdolali na domácej pôde Everton 2:1.

Tottenham Hotspur na domácom Wembley zváťazil nad Huddersfield Town 2:0 po presných zásahoch Juhokórejčana Heung-Min Sona. „Kohúti“ sú v tabuľke štvrtí, majú 58 bodov.

Premier League – 29. kolo:

Burnley – Everton 2:1 (0:1)
Góly: 56. Barnes, 80. Wood – 20. Tosun, ČK: 86. A. Williams (Burnley)

Leicester – Bournemouth 1:1 (0:1)
Góly: 90.+ Mahrez – 35. J. King

Southampton – Stoke 0:0

Swansea – West Ham 4:1 (2:0)
Góly: 8. Ki Song-jung, 32. Van der Hoorn, 48. A. King, 63. J. Ayew (z pok. kopu) – 79. M. Antonio

Tottenham – Huddersfield 2:0 (1:0)
Góly: 27. a 54. Son Hong-min

Watford – West Bromwich 1:0 (0:0)
Gól: 77. Deeney

Liverpool – Newcastle 2:0 (1:0)
Góly: 40. Salah, 55. Mané