Manchester City mieri za titulom. Guardiola: Sme blízko, máme to v rukách

Štyri dni po nedeľňajšom finálovom zápase anglického Ligového pohára 2017/2018 sa aktéri tohto súboja stretli znova, tentoraz v Premier League, a Manchester City opäť zvíťazil nad Arsenalom Londýn rozdielom triedy 3:0.

02.03.2018 09:06
Manchester City Guardiola Foto: ,
Vincent Kompany, Bernardo Silva a kouč Pep Guardiola oslavujú triumf Manchestru City nad Arsenalom.

Skóre zaujímavého stretnutia otvoril už v 15. min Portugalčan Bernardo Silva. Náskok hostí zvýšil v 28. min jeho španielsky menovec David Silva a na 3:0 pre ManCity upravil v 33. min Nemec Leroy Sané, ktorý mal prsty aj v úvodných dvoch zásahoch. Arsenal mohol po prestávke skorigovať nepriaznivý stav, ale gabonský rýchlik Pierre-Emerick Aubameyang nevyužil pokutový kop.

„Citizens“ si na Emirates Stadium upevnili líderskú pozíciu v tabuľke. Desať kôl pred koncom súťaže so 16-bodovým náskokom neochvejne kráčajú k zisku piateho majstrovského titulu v klubovej histórii.

„Sme blízko, je to v našich rukách. Toto sú posledné kroky k tomu, aby sme sa stali šampiónmi. Musíme však ísť až do konca,“ vyhlásil podľa BBC Sport tréner „Citizens“ Pep Guardiola. Bol to Španielov 100. zápas počas pôsobenia na Britských ostrovoch.

Naopak, nad londýnskymi „kanoniermi“ sa zmráka, zo 6. pozície zaostávajú za najbližšou miestenkou do Ligy majstrov už o 10 bodov. Nádejou je však stále pôsobenie v Európskej lige.

„Na začiatku zápasu sme hrali s nízkym sebavedomím a zaplatili sme za to. Podľahli sme mužstvu, ktoré je momentálne najlepšie v Anglicku,“ smútil tréner Arsenalu Arséne Wenger. Londýnčania zaznamenali jeden negatívny míľnik – v novodobej histórii Premier League (od roku 1992, pozn.) sa im predtým nestalo, že v domácom dueli inkasovali trikrát už do prestávky.

Manchester City dosiahol svoje najvyššie víťazstvo na pôde Arsenalu za ostatných 106 rokov. Ešte v novembri 1912 triumfoval v Londýne vysoko 4:0.

„Myslím si, že sme mali naozaj kvalitný prvý polčas, hrali sme kolektívne, strelili sme tri góly a každý zahral veľmi dobre,“ poznamenal najlepší hráč zápasu Leroy Sané. Mladý krídelník vyzdvihol prítomnosť trénera Guardiolu.

„Pracuje so všetkými hráčmi a vravieva nám, aby sme zo seba vydali maximum na tréningoch aj v zápase. Je to naozaj dobrý tréner, pod jeho vedením sa mimoriadne zlepšujem. Keď aj zbadá nejakú chybu, vždy sa nám pokúša pomôcť, aby sme ju mohli eliminovať,“ doplnil 22-ročný rodák z Essenu.