Skvelý debut! Dúbravka vygumoval hviezdy Manchestru, Newcastle vyhral

Slovenský futbalový brankár Martin Dúbravka sa teší z víťaznej premiéry. Jeho Newcastle United zdolal v nedeľu v stretnutí 27. kola najvyššej súťaže Manchester United 1:0.

11.02.2018 15:08 , aktualizované: 19:45
debata (3)
Brankár Newcastlu Martin Dúbravka v akcii počas... Foto: Reuters, SCOTT HEPPELL
Martin Dúbravka Brankár Newcastlu Martin Dúbravka v akcii počas zápasu s Manchestrom United.

Dúbravka nemal vo vyrovnanej prvej polhodine veľa práce, no v 36. minúte naplno vyskúšal jeho reflexy Anthony Martial. Francúz sa dostal za obranu Newcastlu a ocitol sa zoči-voči slovenskému gólmanovi, ktorý jeho strelu vyrazil nohou na roh.

Obrovskú šancu zahodil v 57. minúte Alexis Sanchez, ktorému poslal Romelu Lukaku presnú prihrávku za obranu. Čiľan si poradil aj s Dúbravkom, ale jeho čakanie so strelou vrátilo do hry obrancov domácich, ktorí stihli zablokovať jeho pokus.

Premiéra Martina Dúbravku proti Manchestru Utd. Fotogaléria - 5 fotiek Všetky fotky
Brankár Newcastle United Martin Dúbravka v...

V 65. minúte rozjasal domácich priaznivcov v St. James' Parku Matt Ritchie, ktorý bez problémov poslal za chrbát Davida de Geu center zrazený obrancom Chrisom Smallingom. „Straky“ sa stiahli do defenzívy, na ktorú „červení diabli“ nenašli do konca duelu recept.

„Bol to úžasný zápas. Bolo pre nás dôležité, aby sme získali tri body. Všetci sme veľmi šťastní,“ citoval slová Dúbravku internetový portál insidefutbol.com. „Snažil som sa sústrediť na zápas a premýšľať, ako by som tímu pomohol v kritických situáciách,“ dodal 29-ročný slovenský reprezentant.

Martin Dúbravka oslavuje víťazstvo nad... Foto: Reuters, CARL RECINE
Martin Dúbravka, DeAndre Yedlin Martin Dúbravka oslavuje víťazstvo nad Manchestrom United so spoluhráčom z Newcastlu DeAndrem Yedlinom.

Slovenský gólman prišiel do Anglicka v posledný deň prestupového obdobia zo Sparty Praha. Newcastle si ho od „rudých“ požičalo na hosťovanie do konca sezóny za 50 miliónov českých korún (2 mil. eur). V lete si však môže na reprezentanta uplatniť opciu, v tom prípade pošle do Prahy ďalších 100 miliónov (4 mil. eur). „Uvidíme, čo sa stane v lete. Snažím sa ukázať, že si tu zaslúžim byť,“ zakončil.

Dúbravka sa stal 16. Slovákom so štartom v najvyššej anglickej súťaži.

Fanúšikovia mu skladajú hold

Dúbravka sa po víťaznej premiére v drese Newcastlu stal okamžite hviezdou internetových sociálnych sietí.

Fanúšikovia domácich nešetrili slovami chvály a na internete skladali hold jeho brilantným zákrokom slovami: „Postavte mu sochu.“, „Dúbravka bol dnes výborný. Krásne zákroky.“, „Milujem toho chlapa!“ a „Dúbravka je zjavenie!“

Benitez: Môže si kúpiť tiket v lotérii a vyhrá

Tréner Newcastle Rafael Benitez Dúbravku po víťaznej premiére pochválil.

„Dnes si môže kúpiť tiket v lotérii a vyhrá. Bol pokojný a dal tímu dôveru. Všetci hráči tvrdo pracovali, takže by nebolo fér povedať, že iba brankár hral dobre,“ citoval slová španielskeho kouča internetový portál tribuna.com.

„Pracovali sme rovnako tvrdo ako v ostatných zápasoch, ale proti Manchestru United je každá lopta dôležitá, môžu vás potrestať. Boli nebezpeční, boj o každú loptu bol úžasný. Dnes sme ukázali charakter a túžbu,“ dodal Benitez.

Premier League – 27. kolo:

Huddersfield – Bournemouth 4:1 (2:1)
Góly: 27. a 66. Mounié, 7. Pritchard, 90. Van La Parra (z pok. kopu) – 14. Stanislas

Newcastle – Manchester United 1:0 (0:0)
Gól: 65. Ritchie
Martin Dúbravka (Newcastle) odchytal celý zápas.

Southampton – Liverpool 0:2 (0:2)
Góly: 6. Firmino, 42. Salah