Real aj vďaka hetriku Ronalda zaváhanie nedopustil. Atléticu stačil gól z 1. minúty

, 10.02.2018 22:47, aktualizované: 23:14
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo oslavuje jeden zo svojich troch gólov do siete San Sebastiánu. Autor: ,

Real Madrid vyhral v 23. kole španielskej futbalovej ligy nad San Sebastiánom 5:2 a posunul sa na tretie miesto.

Cristiano Ronaldo dal tri góly a na jeden prihral. Atlético Madrid zvíťazilo na ihrisku poslednej Málagy 1:0 a upevnilo si druhú priečku. Na vedúcu Barcelonu stráca šesť bodov.

„Biely balet“ získal pohodu svojím najrýchlejším gólom sezóny, už po 49 sekundách sa po Ronaldovho centre presadil hlavou Vázquez. Medzi 27. a 37. minútou pridali hráči Realu ďalšie tri góly – najprv zužitkoval Marcelovu prihrávku pred prázdnu bránu Ronaldo, následne Kroos umiestnil loptu presne k žrdi a na 4:0 zvýšil po rohovom kope znovu hviezdny Portugalčan.

V 81. minúte najlepší futbalista uplynulého roka zavŕšil z dorážky hetrik. Už predtým znížil Bautista a v závere ešte skorigoval skóre bývalý hráč Realu Illarramendi.

Jediný gól zápasu medzi Malagou a Atléticom padol hneď v prvej minúte hry. Po Saulovej zblokovanej strele sa lopta odrazil za obranu k úplne voľnému Griezmannovi a ten pohodlne zavesil. Francúzsky strelec dal ôsmy ligový gól v sezóne. Zverenci trénera Diega Simeoneho inkasovali v 23 zápasoch La Ligy iba deväť gólov. To sa naposledy podarilo výberu La Coruni v sezóne 1993/94.

Piaty Villareal doma nečakane podľahol 1:2 o záchranu bojujúcemu Alavesu a pripísal si druhú prehru za sebou. Víťazný gól vsietil v 71. minúte Ibai Gómez.

Real Madrid – San Sebastián 5:2 (4:0)
Góly: 27., 37. a 80. C. Ronaldo, 1. Lucas Vázquez, 34. Kroos – 74. Jon Bautista, 83. Illarramendi