Ďalší debakel majstra. Watford dorazil oslabenú Chelsea 3 gólmi za 7 minút

, 05.02.2018 23:06

Futbalisti Chelsea v anglickej lige druhýkrát za sebou prehrali a v tabuľke zostali na štvrtom mieste. Obhajcovia majstrovského titulu podľahli 1:4 na ihrisku Watfordu, kde hrali hodinu v oslabení.

Eden Hazard (vľavo) a nová posila Chelsea...
Eden Hazard (vľavo) a nová posila Chelsea Olivier Giroud po jednom zo štyroch inkasovaných gólov na pôde Watfordu. Autor: Reuters, DAVID KLEIN

Tréner Javi Gracia, ktorý sa Watfordu ujal pred dvoma týždňami, si tak s tímom pripísal prvú výhru.

Po polhodine hry oslabil hostí Bakayoko, ktorý dostal v rýchlom slede dve žlté karty a Watford presilovku ešte pred prestávkou využil. Brankár Courtois fauloval v šestnástke barcelonskú posilu Deulofeua a pokutový kop premenil vo 42. minúte kapitán Deeney.

Domáci boli lepší ako londýnsky favorit aj po zmene strán a mali ďalšie šance, Deulofeu ani Doucouré však nedokázali vedenie poistiť. Poriadna prestrelka sa strhla až v záverečnej desaťminútovke: najprv vyrovnal Hazard, ale za Watford bleskovo odpovedali Janmaat, Deulofeu a v nadstavenom čase ešte Pereyra.

Zverenci trénera Antonia Conteho prehrali o tri góly aj v minulom kole, kedy doma nečakane podľahli Bournemouthu 0:3. Jedenásty Watford vyťažil z predchádzajúcich piatich zápasov len dva nerozhodné výsledky, teraz ale zvýšil odstup od zostupového pásma na šesť bodov.

Chelsea je štvrtá s jednobodovým mankom na FC Liverpool, šesť bodov strácajú „The Blues“ na Manchester United a už 19 na vedúci Manchester City.

Sumár – 26. kolo:

FC Watford – Chelsea Londýn 4:1 (1:0)
Góly: 42. Deeney (z 11 m), 84. Janmaat, 88. Deulofeu, 90.+1 Pereyra – 82. Hazard, ČK: 30. Bakayoko (Chelsea)