Neapol opäť na čelo Serie A, Škriniarov Inter zakopol

Neapol doma zvíťazil nad Bolognou 3:1 v nedeľňajšom stretnutí 22. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A.

28.01.2018 17:44
Slovák Milan Škriniar z Interu Miláno počas... Foto: TASR, Serena Campanini
Milan Škriniar Slovák Milan Škriniar z Interu Miláno počas zápasu 22. kola talianskej Serie A proti AC Spal Ferrara.

„Partenopei“ pritom inkasovali ako prví, keď ich obranu zaskočil už v 1. min Rodrigo Palacio. Hostia sa z vedenia tešili iba štyri minúty, keď Ibrahima Mbaye nešťastne nasmeroval loptu do vlastnej bránky.

Dokonalý obrat Neapola zariadil ešte v prvom polčase Dries Mertens úspešnou realizáciou pokutového kopu. Belgický reprezentant po zmene strán aj uzavrel skóre stretnutia. Slovenský kapitán domácich Marek Hamšík hral do 66. min, do štatistík sa však nezapísal.

Neapol triumfoval v piatom ligovom zápase po sebe a vrátil sa na čelo tabuľky Serie A o bod pred Juventus Turín.

Fiorentina nevyužila domáce prostredie a nečakane hladko podľahla Hellasu Verona 1:4. Dvoma gólmi sa blysol Moise Kean. „Fialky“ sa dokázali presadiť až za stavu 0:3. V kádri hostí nefigurovali Šimon Štefanec ani Ľubomír Tupta.

Inter Miláno so slovenským obrancom Milanom Škriniarom v zostave iba remizovalo na ihrisku SPAL Ferrara 1:1. Skóre duelu otvoril v úvode druhého polčasu domáci obranca Francesco Vicari, ktorý prekonal vlastného brankára. V nadstavenom čase vyrovnal Alberto Paloschi.

SPAL Ferrara – Inter Miláno 1:1 (0:0)
Góly: 90. Paloschi – 48. Vicari (vlastný)
Milan Škriniar (Inter) odohral celé stretnutie

Crotone – Cagliari 1:1 (1:1)
Góly: 29. Trotta (z pok. kopu) – 45.+ Cigarini, ČK: 45.+ Pisacane (Cagliari) za faul

FC Janov – Udinese Calcio 0:1 (0:0)
Gól: 62. Behrami, ČK: 65. Samir (Udinese) za faul

Fiorentina – Hellas Verona 1:4 (0:2)
Góly: 53. Dias – 20. a 46. Kean, 11. Vukovič, 55. Ferrari

Neapol – Bologna 3:1 (2:1)
Góly: 37. a 59. Mertens (prvý z pok. kopu), 5. Mbaye (vlastný) – 1. Palacio