Prehra po 18 zápasoch a skalpe lídra. Liverpool zakopol s poslednou Swansea

22.01.2018 23:35
Adam Lallana
Adam Lallana z Liverpoolu pred bránkou Swansea. Autor: ,

Futbalisti Liverpoolu v dohrávke 24. kola anglickej ligy nečakane prehrali na ihrisku poslednej Swansea 0:1. V tabuľke štvrtí "Reds" prehrali prvýkrát od októbra a po 18 súťažných zápasoch.

Domáci v prvom polčase prežili dve veľké šance Liverpoolu a päť minút pred prestávkou udreli, keď sa po odrazenom rohu presadil Alfie Mawson. Zverencom Jürgena Kloppa sa v druhej polovici nepodarilo prelomiť obranu outsidera.

Niekoľko sľubných možností zahodil najlepší strelec tímu Mohamed Salah, jeho ofenzívny kolega Roberto Firmino potom v nadstavenom čase hlavičkoval do žrde.

Swansea sa bodovo dotiahla na predposledný West Bromwich, na prvú nezostupovú pozíciu stráca waleský tím tri body. Liverpool nenadviazal na domáce víťazstvo 4:3 nad vedúcim Manchestrom City.

Swansea – Liverpool 1:0 (1:0)
Gól: 40. Mawson