Štyri góly a dve asistencie. Neymar koncertoval proti Dijonu

Futbalisti Paríža Saint-Germain zvíťazili na svojom ihrisku nad Dijonom vysoko 8:0 v stredajšom stretnutí 21. kola francúzskej Ligue 1.

17.01.2018 23:46
Neymar Di Maria PSG Foto: ,
Neymar (vľavo) a Angel Di Maria oslavujú gól PSG do siete Dijonu.

Skóre otvoril už v štvrtej minúte argentínsky reprezentant Ángel Di María, keď sa presadil nechytateľnou technickou strelou z hranice šestnástky. Ten istý hráč skóroval aj o jedenásť minút neskôr.

V 21. minúte sa gólovou hlavičkou po vydarenom centri prezentoval uruguajský strelec Edinson Cavani. Pred prestávkou sa stihol ešte úspešným priamym kopom pripomenúť aj Brazílčan Neymar, ktorý následne ďalšími dvoma gólmi v druhom polčase zavŕšil svoj prvý hetrik v drese Parížanov a v 83. minúte pridal z penalty aj svoj štvrtý gól.

Dijon po prehre klesol v tabuľke na 11. miesto. Parížania sú na čele s 56 bodmi a majú pohodlný jedenásťbodový náskok pred druhým Lyonom.

Ten zvíťazil na ihrisku Guigampu 2:0. Skóre zápasu otvoril v prvom polčase po peknej akcii útočník Nabil Fekir, pre ktorého to bol už 15. gól v ligovej sezóne.

Víťazstvo Lyonu potvrdil v 58. minúte francúzsky mládežnícky reprezentant Houssem Aouar. Hostia sa ziskom troch bodov posunuli na druhé miesto v tabuľke.