Dvojgólový úder ju nezastavil. Barcelona po 11 rokoch získala v San Sebastiáne tri body

, 14.01.2018 14:10, aktualizované: 23:06

Futbalisti Barcelony otočili zápas 19. kola španielskej ligy na ihrisku San Sebastiánu a zvíťazili 4:2.

Obranca Barcelona Gerard Piqué posiela na zem...
Obranca Barcelona Gerard Piqué posiela na zem Williana Josého zo San Sebastiánu. Autor: Reuters, VINCENT WEST

V čele tabuľky majú znovu náskok deviatich bodov. Na štadióne Anoeta sa katalánskemu veľkoklubu podarilo v lige vyhrať prvýkrát od mája 2007.

Barcelona pritom po 34 minútach prehrávala už o dva góly. V 11. minúte otvoril skóre po centri Xabiho Prieta hlavou Willian José, s ôsmimi gólmi najlepší strelec San Sebastiánu. Na 2:0 zvýšil po Canalesovom precíznym centri za obranu Juanmi. Ešte do prestávky však znížil Paulinho, ktorému prihral loptu pred bránku Luis Suárez.

A práve uruguajský kanonier predviedol po návrate na ihrisko parádnu technickú strelu, ktorou preloboval gólmana Rulliho a vyrovnal. Dvadsať minút pred koncom bývalý útočník Liverpoolu či Ajaxu Amsterdam po hrubej chybe domácej obrany dokonal obrat a oslávil 13. gól v sezóne. Suárezovi sa podarilo skórovať v šiestich ligových dueloch po sebe.

Definitívnu poistku pridal v závere z priameho kopu Messi. Argentínska hviezda dala 366. gól v La Lige a prekonala rekord Gerda Müllera v počte strelených gólov v jednej z piatich elitných európskych súťaží. Barcelona zostáva jediným nezdolaným tímom La Ligy. Posledných päť duelov vyhrala so skóre 16:2.

Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mazáň sledoval z lavičky náhradníkov víťazstvo svojej Celty Vigo na ihrisku Levante 1:0.

Dvadsaťtriročný obranca sa dostal do zápasovej nominácie prvýkrát od minulotýždňového prestupu zo Žiliny. Jeho spoluhráč a krajan Stanislav Lobotka absolvoval plnú minutáž bez štatistického zápisu. O triumfe hostí rozhodol v závere prvého polčasu Pione Sisto.

La Liga – 19. kolo:

Levante – Celta Vigo 0:1 (0:1)
Gól: 37. Sisto
Stanislav Lobotka odohral celý zápas, Róbert Mazáň (obaja Celta Vigo) sedel na lavičke náhradníkov.

Alavés – FC Sevilla 1:0 (0:0)
Gól: 52. M. García, ČK: 83. R. Duarte (Alavés) po 2. ŽK

Espanyol Barcelona – Athletic Bilbao 1:1 (1:1)
Góly: 29. G. Moreno – 35. I. Williams

San Sebastián – FC Barcelona 2:4 (2:1)
Góly: 11. Willian José, 34. Juanmi – 50. a 71. L. Suárez, 39. Paulinho, 85. Messi