Mourinho vracia úder: Ja že trpím demenciou? Aspoň ma neobvinili z korupcie

10.01.2018 08:46
José Mourinho
José Mourinho. Autor: ,

Tréner futbalistov anglického klubu FC Chelsea Antonio Conte si nabudúce zrejme lepšie premyslí svoje komentáre na adresu náprotivka z lavičky Manchestru United Josého Mourinha.

Portugalčan zareagoval na Talianove nedávne poznámky a zasiahol jeho citlivý bod – pripomenul mu údajnú spojitosť s korupčnou aférou na Apeninskom polostrove spred niekoľkých rokov.

Mourinho a Conte na seba útočia od prvej vzájomnej konfrontácie na Britských ostrovoch v roku 2016. „The Special One“ vtedy vyštartoval na svojho náprotivka za prehnanú oslavu gólu na 4:0, ktorú považoval za ponižujúcu voči súperovi. Päťdesiatštyriročný rodák zo Setúbalu pôsobil v ostatných týždňoch na lavičke až neobyčajne pokojne. Keď sa ho na to novinári opýtali, odvetil:

„Len preto, že sa pri postrannej čiare nesprávam ako šašo, znamená to snáď, že som stratil zápal pre hru? Preferujem moje momentálne správanie. Dozrel som a je to takto omnoho lepšie pre mňa aj pre mužstvo. Nemusíte vyzerať ako blázon. Nie je to o tom, ako vyzeráte pred televíznymi kamerami. Dokázal som emočne splynúť s každým z mojich tímov,“ povedal Mourinho.

Conteho síce v týchto slovách nespomenul, no kouč zo Stamford Bridge sa v nich aj tak našiel. „Myslím si, že by sa mal pozrieť do minulosti. Možno hovoril práve o sebe. Môže sa stať, že niekto zabudne, čo povedal, alebo ako sa správal v minulosti. Hovorí sa tomu starecká demencia,“ rypol si Conte a zaťukal si pritom prstom na čelo.

„Keď k niečomu takému dôjde, mali by ste sa začať obávať, pretože starnete a potrebujete navštíviť lekára,“ dodal vzápätí.

Keď sa tieto vyhlásenia dostali do uší Mourinhovi, sprvoti chcel situáciu upokojiť. Podľa neho to Conte nepochopil správne. Neskôr sa však nedal a Talianovi poslal štipľavý odkaz.

„Keď som hovoril o vášni, rozprával som o sebe, nie o ňom. Snažil som sa povedať, že som sa v minulosti niekoľkokrát nezachoval dobre a dnes sa už ovládam oveľa lepšie. Oslavoval som góly sklzom na kolenách, skokom do davu fanúšikov alebo tak, že som šprintoval 50 metrov. Nemôžem to poprieť, zvlášť keď išlo o víťazný gól v dôležitom momente. Antoniovi Contemu by som však rád odkázal jednu vec. Áno, urobil som chyby. Teraz ich robím menej, ale určite sa ešte nejaká vyskytne. Avšak čo sa mi nikdy nestalo ani nikdy nestane, je to, aby som mal pozastavenú činnosť pre ovplyvňovanie zápasov,“ uzavrel Mourinho.

Poslednou vetou pripomenul Conteho údajnú účasť v korupčnom škandále zo sezóny 2010/2011, keď Talian pôsobil v druholigovej Siene. Conte vraj vtedy nenahlásil zmanipulovanie výsledku pre stávkové účely a neskôr v roku 2012 si už ako tréner Juventusu musel odpykať 4-mesačný dištanc.

#Manchester United #José Mourinho #Antonio Conte
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Sweet farebné alstromérie

Sweet farebné alstromérie

49,99
Amore červené ruže

Amore červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk