Spasiteľ Bernardeschi. Juventus vyhral a stíha vedúci Neapol

Futbalisti SSC Neapol v základnej jedenástke so slovenským reprezentantom Marekom Hamšíkom zvíťazili v domácom súboji 20. kola talianskej Serie A nad Hellasom Verona 2:0.

06.01.2018 17:13 , aktualizované: 22:46
Juventus Foto: ,
Federico Bernardeschi oslavuje svoj gól do siete Cagliari.

„Partenopei“ zvýšili svoj náskok pred druhým Juventusom Turín na štyri body, úradujúci majster má však k dobru večerný duel v Cagliari.

Hamšík hral do 77. minúty, keď ho vystriedal Piotr Zieliňski. O štvrtom víťazstve Neapola za sebou rozhodli v druhom polčase Kalidou Koulibaly a Jose Maria Callejón.

Tréner Walter Mazzarri zaznamenal úspešný debut na lavičke FC Turín, ktorý si poradil s Bolognou hladko 3:0. Lazio Rím vďaka štyrom gólom Cira Immobileho triumfovalo na pôde SPAL 2013 5:2.

Futbalisti Lazia Rím zvíťazili vysoko 5:2 na ihrisku SPALu Ferrara. V stretnutí zažiaril taliansky reprezentačný útočník Ciro Immobile, ktorý skóroval štyrikrát. Piaty gól Lazia pridal Španiel Luis Alberto.

Posledné Benevento zvíťazilo v druhom zápase po sebe, tentokrát otočilo doma duel so Sampdoriou Janov. Dvakrát skóroval Massimo Coda.

V nadstavenom čase tohto zápasu padli dva góly, najprv Enrico Brignola zvýšil na 3:1 a potom hosťujúci Dawid Kownacki znížil na 2:3.

Majstrovský Juventus vyhral najtesnejším rozdielom na pôde Cagliari. Jediný gól duelu strelil v 74. minúte hosťujúci Federico Bernardeschi. Turínčania tak na druhom mieste strácajú na vedúci Neapol stále jeden bod.

Serie A – 20. kolo

SSC Neapol – Hellas Verona 2:0 (0:0)

• Góly: 66. Koulibaly, 78. Callejón

Hamšík (SSC) hral do 77. min

AC Miláno – Crotone Calcio 1:0 (0:0)

• Gól: 54. Bonucci

Benevento Calcio – Sampdoria Janov 3:2 (0:1)

• Góly: 69. a 84. Coda, 90+2. Brignola – 45+1. Caprari, 90+5. Kownacki, ČK: 83. Sala (Sampdoria)

FC Janov – Sassuolo Calcio 1:0 (0:0)

• Gól: 80. Galabinov

SPAL 2013 – Lazio Rím 2:5 (2:4)

• Góly: 8. a 31. Antenucci (prvý 11 m) – 19., 26., 41. a 50. Immobile, 5. Alberto

FC Turín – FC Bologna 3:0 (1:0)

• Góly: 38. de Silvestri, 53. Niang, 85. Falque

AS Rím – Atalanta Bergamo 1:2 (0:2)

• Góly: 56. Džeko – 14. Cornelius, 19. De Roon, ČK: 45. De Roon (Atalanta)

Cagliari Calcio – Juventus Turin 0:1 (0:0)