Slavia potvrdila, že už nepočíta so Šventom. Môže to znamenať koniec jeho kariéry

03.01.2018 13:12
Dušan Švento
Dušan Švento v reprezentačnom drese v roku 2015. Autor: ,

Český futbalový klub SK Slavia Praha v stredu potvrdil, že už nepočíta s dlhoročným slovenským reprezentantom Dušanom Šventom.

Na odchode tiež sú Ruslan Rotaň a Halil Altintop, ani oni sa v stredu popoludní nezapoja do začiatku zimnej prípravy Slavie.

„Všetci traja majú povolenie hľadať si angažmán a rokuje sa o ich konci v klube,“ povedal pre klubový web hovorca „zošívaných“ Michal Býček.

V kádri Slavie naďalej sú Šventovi krajania Miroslav Stoch a Jakub Hromada. Pre 32-ročného univerzála ľavej strany ihriska Šventa tento vývoj udalostí môže znamenať ukončenie aktívnej kariéry. Web isport.cz v decembri informoval, že Švento by mohol zostať v štruktúrach Slavie ako asistent trénera niektorého z mládežníckych výberov.

Dušan Švento ešte v drese Salzburgu.
Dušan Švento ešte v drese Salzburgu. Autor: SITA/AP, Geert Vanden Wijngaert

Skúsený ľavý obranca či krídelník zamieril do Slavie predvlani v lete z 1. FC Kolín nad Rýnom, odohral však iba 16 súťažných zápasov; dlhodobo ho trápili zdravotné problémy s kolenom. Účastník ME 2016 predtým pôsobil v tomto pražskom klube v rokoch 2005 – 2009. V apríli avizoval, že Slavia je zrejme jeho poslednou zastávkou a ročník 2017/2018 záverečnou sezónou.

Švento je 47-násobný reprezentant SR, naposledy sa predstavil predvlani v novembri vo viedenskom prípravnom dueli proti Rakúsku (0:0). Jediný gól v seniorskom národnom tíme strelil v októbri 2006 v Cardiffe pri víťazstve 5:1 nad domácimi Walesanmi v neúspešnej kvalifikácii o postup na ME 2008.

Šventovi tesne ušla účasť na MS 2010 v JAR – pred šampionátom figuroval v širšej nominácii, napokon bol jedným zo sexteta hráčov, ktorým po oznámení konečnej nominácie vtedajšieho trénera SR Vladimíra Weissa staršieho zostal v rukách Čierny Peter.

#Dušan Švento #SK Slavia Praha
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
139,99
Amore červené ruže Grand

Amore červené ruže Grand

23,99
Dôkaz lásky červený

Dôkaz lásky červený

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk