Po ruke Škriniara nariadili penaltu, Inter zachránilo video. Stačilo to na bod

Futbalisti Interu Miláno doma remizovali s hráčmi Lazia Rím 0:0 v sobotňajšom stretnutí 19. kola najvyššej talianskej súťaže.

30.12.2017 15:22 , aktualizované: 23:03
Slovenský obranca Interu Milan Škriniar (vľavo)... Foto: Reuters, STRINGER
Milan Škriniar, Ciro Immobile Slovenský obranca Interu Milan Škriniar (vľavo) v súboji s kanonierom Lazia Cirom Immobilem.

V prvom polčase Inter zachránilo brvno a v druhej polovici videorozhodca. Po konzultácii s ním totiž hlavný arbiter zrušil pôvodne nariadenú penaltu pre Lazio za ruku slovenského obrancu Milana Škriniara. Ten si v drese domácich pripísal plnú minutáž.

„Nerazzurri“ v boji o ligový titul strácajú dych, v ostatných štyroch dueloch získali iba dva body a za vedúcim Neapolom zaostávajú už o sedem bodov.

Futbalisti AC Miláno na ihrisku Fiorentiny zachránili remízu 1:1. V domácej súťaži tak odvrátili tretiu prehru za sebou bez streleného gólu.

Fiorentina mala od začiatku prevahu, ale hostí dlho držal brankár Gianluigi Donnarumma. Osemnásťročný talent však pri svojom jubilejnom stom zápase za AC čisté konto nevychytal, pretože ho v 71. minúte prekonal hlavou Giovanni Simeone.

„Rossoneri“ ale dokázali už za tri minúty vyrovnať po dorážke striedajúceho Hakana Calhanoglua. Tím z Florencie v Serii A neprehral siedmykrát v rade.

Futbalisti Beneventa dosiahli svoje premiérové víťazstvo v najvyššej talianskej súťaži, keď doma zdolali hráčov Chieva Verona 1:0. Historický víťazný gól strelil v 64. min Massimo Coda. Benevento čakalo na triumf 18 zápasov, čím utvorilo negatívny rekord v rámci elitných európskych súťaží.

Sériový šampión Juventus Turín zvíťazil na pôde Hellasu Verona 3:1 a dotiahol sa na rozdiel bodu na vedúci SSC Neapol.

Serie A – 19. kolo:

Fiorentina – AC Miláno 1:1 (0:0)
Góly: 71. G. Simeone – 74. Calhanoglu

AS Rím – Sassuolo 1:1 (1:0)
Góly: 31. Lorenzo Pellegrini – 78. Missiroli

Atalanta – Cagliari 1:2 (0:2)
Góly: 90.+ A. Gómez – 6. Pavoletti, 23. Padoin, ČK: 90.+ Mianague (Cagliari) po druhej ŽK

Benevento – Chievo Verona 1:0 (0:0)
Gól: 64. Coda

Bologna – Udinese Calcio 1:2 (1:1)
Góly: 27. Danilo (vlastný) – 37. Widmer, 48. Lasagna

Sampdoria Janov – SPAL Ferrara 2:0 (0:0)
Góly: 90.+ a 90.+ Quagliarella (prvý z pok. kopu)

FC Turín – FC Janov 0:0

Inter Miláno – Lazio Rím 0:0
Milan Škriniar (Inter Miláno) odohral celý zápas.

Hellas Verona – Juventus Turín 1:3 (0:1)