Inter so Škriniarom opäť zakopol, smutný debut mladíka Tuptu v Serii A

Futbalisti Interu Miláno zakopli v zápase 18. kola Serie A na ihrisku Sassuola a podľahli 0:1. Hostia aj so slovenským reprezentantom Milanom Škriniarom v základnej zostave zaostávali po góle Diega Falcinelliho z prvého polčasu.

23.12.2017 17:26 , aktualizované: 23:04
Mauro Icardi Foto: ,
Kanonier Interu Mauro Icardi nepremenil penaltu.

Inter dostal možnosť vyrovnať v úvode druhého polčasu, kanonier Mauro Icardi však nepremenil pokutový kop. Škriniar odohral celý zápas. Inter prehral druhý zápas za sebou, pred týždňom nestačil na Udinese.

V sobotu zasiahol do hry aj mládežnícky reprezentant SR Ľubomír Tupta, ktorý v drese Hellasu Verona nastúpil v 73. min a pripísal si premiérový štart v Serie A 2017/2018. Jeho mužstvo však na ihrisku Udine utrpelo debakel 0:4.

Futbalisti Lazia Rím na vlastnom ihrisku deklasovali hráčov Crotone 4:0. Triumf domácich zariadili v druhom polčase Jordan Lukaku, Ciro Immobile, Senad Lulič a Felipe Anderson.

Na čele tabuľky je Neapol, ktorý bude na Vianoce lídrom prvýkrát od sezóny 1989/90, keď získal zatiaľ posledný titul. Víťazný zásah dosiahol slovenský reprezentant Marek Hamšík. Tridsaťročný stredopoliar a kapitán SSC strelil svoj 116. súťažný gól v „modrom“ drese a prekonal rekord argentínskej klubovej ikony Diega Armanda Maradonu.

Hamšík je najlepším strelcom v histórii Neapola Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
Kapitán Neapola Marek Hamšík nastupuje na zápas...

Vo večernom šlágri úradujúci šampión Juventus Turín zdolal vicemajstra AS Rím 1:0. Jediný gól zápasu strelil v 18. min marocký stopér Mehdi Benatia.

Serie A – 18. kolo:

Lazio Rím – Crotone 4:0 (0:0)
Góly: 56. J. Lukaku, 78. Immobile, 86. Lulič, 89. F. Anderson

FC Janov – Benevento 1:0 (0:0)
Gól: 90.+ Lapadula (z pok. kopu)

Neapol – Sampdoria Janov 3:2 (3:2)
Góly: 16. Allan, 33. L. Insigne, 39. HAMŠÍK – 2. G. Ramírez, 27. Quagliarella (z pok. kopu), ČK: 77. Rui (Neapol) po 2. ŽK
Marek Hamšík (Neapol) hral do 70. min a v 39. min dal gól.

Sassuolo – Inter Miláno 1:0 (1:0)
Gól: 34. Falcinelli
Milan Škriniar (Inter Miláno) odohral celý duel.

SPAL Ferrara – FC Turín 2:2 (1:2)
Góly: 42. Viviani, 69. Antenucci (z pok. kopu) – 1. a 10. Falque

Udinese Calcio – Hellas Verona 4:0 (2:0)
Góly: 28. a 68. Barák, 44. Widmar, 80. Lasagna