Predvianočná smola. Pekarík sa zranil v poslednom zápase roka

17.12.2017 20:26
Pekarík
Zranený Peter Pekarík opúšťa ihrisko. Autor: ,

Futbalisti Herthy Berlín zvíťazili 3:2 na ihrisku Lipska v nedeľňajšom stretnutí 17. kola nemeckej Bundesligy.

Cestu za tromi bodmi družstvu z hlavného mesta Nemecka nezastavil ani fakt, že v 7. min za stavu 1:0 pre Herthu uvidel Jordan Torunarigha červenú kartu.

Slovenský reprezentačný obranca Peter Pekarík, ktorý opäť nastúpil s kapitánskou páskou BSC, však na zápas nebude spomínať v dobrom. V nadstavenom čase prvého polčasu ho zasiahol nohou Guinejčan Naby Keita, za čo videl žltú kartu.

Pekarík po zákroku dlhšie ležal na trávniku a po prestávke ho už tréner Dárdai na ihrisko neposlal. Bundesligu čaká takmer mesačná zimná prestávka, ďalšie kolo je na programe 12. januára.

Bundesliga – 17. kolo

Hannover – Leverkusen 4:4 (3:2)

• Góly: 12. Bebou, 20. Füllkrug (z pok. kopu), 45. Klaus, 83. Korb – 47. a 67. L. Bailey, 11. Brandt, 25. Mehmendi

Lipsko – Hertha Berlín 2:3 (0:2)

• Góly: 68. Orban – 5. Selke, 31. Kalou, 51. Selke, ČK: 7. Torunarigha (Hertha)

Peter Pekarík odohral prvý polčas, Ondrej Duda (obaja Hertha) sedel na lavičke náhradníkov