Hrdina futbalového víkendu do útoku ísť nechce. Nevie vraj poriadne behať

04.12.2017 20:56
Alberto Brignoli
Alberto Brignoli. Autor: ,

Brankár Beneventa Alberto Brignoli, ktorý v nedeľňajšom ligovom zápase hlavičkou v nastavení senzačne rozhodol o remíze svojho celku 2:2 s AC Miláno, neuvažuje, že by sa preškolil na útočníka. Podľa svojich slov nevie behať.

Brignoli hlavičkou vo výskoku zaistil Beneventu nielen prvý bod v sezóne, ale aj v histórii Serie A. Za efektný gól by sa nemusel hanbiť žiadny útočník, tým sa ale hrdina ligového kola stať nechce. „Neviem behať. Nemám na to trpezlivosť,“ povedal Brignoli v rozhlasovom programe 105 Friends.

Strelený gól bol pre dvadsaťšesťročného gólmana o to cennejší, že v bránke Milána bol Gianluigi Donnarumma. Osemnásťročný talent, o ktorom sa predpokladá, že bude talianskou reprezentačnou stálicou po končiacom Gianluigim Buffonovi.

„Je mi Donnarummu ľúto, veď som tiež brankár. Jedného dňa budem svojim deťom rozprávať, že som mu dal gól,“ povedal Brignola, ktorý je v Benevente na hosťovaní z Juventusu.

„Za desať rokov sa bude o Gigim hovoriť tak, ako teraz hovoríme o Buffonovi, čo je môj kolega. Aj keď ‚kolega‘ je asi prehnané, len sme spolu v lete trénovali,“ dodal brankár, ktorý od príchodu do Juventusu v roku 2015 hosťuje už v piatom klube.

#Alberto Brignoli #Benevento
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
39,99
Amore farebné ruže

Amore farebné ruže

73,99
Srdce červené ruže valentín

Srdce červené ruže valentín

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk