Kríval, bojoval s bolesťou. Toronto posunul do finále MLS gól zraneného hráča

Futbalisti Toronta sa po roku opäť prebojovali do finále MLS a majú druhú šancu získať premiérový titul.

30.11.2017 11:28
Jozy Altidore Foto: ,
Bolestivé gesto Jozyho Altidora počas zápasu s Columbusom. Neskôr rozhodol zápas.

Kanadskému klubu na postup cez Columbus stačil vo dvojzápase jediný gól, ktorý v stredajšej odvete strelil v 60. minúte americký reprezentačný útočník Jozy Altidore. Na ihrisku pritom sotva behal, pretože mal zranený členok.

Vo 49. minúte mu členok priľahol súper, Altidore potom striedavo bol v hre aj pri lavičke a uvažoval, či môže pokračovať. „Ale nemohol by som žiť sám so sebou, keby som to vzdal,“ povedal dvadsaťosemročný torontský hrdina.

„Kríval som na ihrisku, chcel som tomu dať pár minút a veril, že šanca príde a ja budem pri tom. A stalo sa,“ dodal. Zakrátko po oslave gólu striedal.

Zostrih zápasu - gól Altidora v čase 4.35

Toronto, ktoré v základnej časti ziskom 69 bodov vylepšilo rekord súťaže, si o trofej zahrá 9. decembra na domácom štadióne. Súperom bude buď Seattle, s ktorým vlaňajšie finále prehralo na penalty, alebo Houston. Tieto kluby sa v odvete stretnú vo štvrtok. Hráči Seattle prvý zápas vyhrali 2:0 a budú mať výhodu domáceho prostredia.

Viac na túto tému: #MLS #Jozy Altidore #Toronto FC