Dočkalo sa po 22 rokoch. Grémio oslavuje titul juhoamerického šampióna

Futbalisti Grémia Porto Alegre sa po tretíkrát v histórii stali víťazmi Pohára osloboditeľov. V odvete finále na ihrisku argentínskeho mužstva Lanús vyhrali 2:1 a po úvodnom domácom víťazstve 1:0 ovládli súťaž po 22 rokoch.

30.11.2017 11:01
Pohár osloboditeľov Foto: ,
Opora Grémia Porto Alegre Fernandiho s trofejou pre víťaza Pohára osloboditeľov.

Grémio tento rok vo všetkých súťažiach nastrieľalo 116 gólov a streleckú formu potvrdilo aj v Lanúse, kde po góloch Fernandinha a Luana vyhralo prvý polčas 2:0.

V 73. minúte znížil z pokutového kopu Sand a nádej na zvrat zvýšilo vylúčenie hosťujúceho Ramira sedem minút pred koncom. Domáci však početnú výhodu nedokázali využiť.

Tréner Grémia Renato Portaluppi sa stal prvým Brazílčanom, ktorý Pohár osloboditeľov vyhral ako kouč i ako hráč. V roku 1983 bol u prvého triumfu Grémia v súťaži. Druhý titul získal klub v roku 1995.

Grémio sa vďaka triumfu predstaví na decembrových klubových majstrovstvách sveta v Abú Zabí.

Viac na túto tému: #Pohár osloboditeľov #Grémio Porto Alegre #Club Atlético Lanús