City spasil v 96. minúte Sterling, Rooney zavŕšil hetrik gólom z polovice

Futbalisti Arsenalu Londýn si presvedčivo poradili v stretnutí 14. kola Premier League s nováčikom súťaže z Huddersfieldu 5:0.

29.11.2017 23:16
Kyle Walker Foto: ,
Kyle Walker z Manchestru City vypľúva vodu v zápase so Southamptonom.

Arsenal si po vysokom víťazstve nad nováčikom udržal stopercentnú úspešnosť na domácom ihrisku, kde vyhral v súčte s minulou sezónou dvanásty zápas po sebe. Skóre otvoril už v 3. minúte francúzsky útočník Alexandre Lacazette, v druhom polčase sa dvakrát skóroval jeho krajan Olivier Giroud a po góle pridali Mesut Özil a Alexis Sánchez.

Zverenci Arséna Wengera sú štvrtí v tabuľke bod za Chelsea, ktorá v stredu vďaka premiérovému gólu Antonia Rüdigera zdolala Swansea 1:0.

Manchester City si udržal na čele tabuľky osembodový náskok pred mestským rivalom United vďaka Raheemovi Sterlingovi, ktorý v 96. minúte krásnou strelou spoza šestnástky rozhodol duel proti Southamptonu. Favorita poslal do vedenia krátko po prestávke Kevin De Bruyne, v 75. minúte vyrovnal Oriol Romeu a hostia až do samotného záveru držali nádej na prekvapujúci zisk bodu.

Tromi gólmi proti West Hamu sa blysol kanonier Evertonu Wayne Rooney, ktorý zavŕšil hetrik gólom z vlastnej polovice. Bývalý anglický reprezentant v 18. minúte nepremenil penaltu, ale loptu vyrazenú Joeom Hartom dorazil do siete hlavičkou.

Druhýkrát sa presadil v 28. minúte a svoje galapredstavenie korunoval v 66. minúte, keď napálil „z prvej“ do bránky West Hamu loptu z vlastnej polovice po obrannom odkope Harta.

Skóre zápasu pred zrakmi trénera Sama Allardyca, ktorý by mal Everton prevziať oficiálne vo štvrtok, uzavrel štvrtým gólom Ashley Williams.