Inter so Škriniarom stále nenašiel premožiteľa, janovská facka Juventusu

Vo večernom stretnutí talianskej futbalovej Serie A domáci Inter Miláno v základnej zostave aj so slovenským stopérom Milanom Škriniarom (odohral celý zápas) zvíťazil 2:0 nad Atalantou Bergamo.

19.11.2017 17:17 , aktualizované: 23:02
Milan Škriniar, Mauro Icardi, Ivan Perišič Foto: ,
Sprava Milan Škriniar, dvojgólový Mauro Icardi a Ivan Perišič.

Hrdinom bol argentínsky kapitán Interu Mauro Icardi, sieť rozvlnil dvakrát v priebehu deviatich minút v úvode druhého polčasu. Lídrom poradia je SSC Neapol so slovenským kapitánom Marekom Hamšíkom, má o dva body viac než Inter a o štyri body viac než úradujúci majster Juventus.

Ten prekvapujúco prehral 2:3 na ihrisku Sampdorie Janov. Janovský tím potvrdil domácu formu, keď na štadióne Luigiho Ferrarisa vyhral všetkých šesť zápasov. Zároveň ukončil sériu štyroch víťazstiev Juventusu.

Obhajca titulu bol v prvom dejstve aktívnejší, po zmene strán však mali prevahu domáci. V 52. minúte otvoril hlavou skóre Zapata a o dvadsať minút neskôr sa spoza šestnástky strelou k žrdi presadil Torreira.

V 79. minúte definitívne rozhodol o prvom víťazstve Sampdorie nad Juventusom od mája 2013 po Quagliarellovej prihrávke Ferrari. Domáci gólman Viviano v nadstavení prišiel o čisté konto po Higuaínovej penalte a Dybalovom presnom zásahu. Juventus vonku prehral prvýkrát v sezóne.

FC Janov zvíťazil na ihrisku Crotone 1:0. Jediný gól stretnutia zaznamenal hosťujúci Luca Rigoni, pre ktorého to bol druhý zásah v ligovej sezóne. Janovčania si pripísali druhé víťazstvo v aktuálnom ročníku a priblížili sa v tabuľke k svojmu nedeľňajšiemu súperovi na rozdiel 3 bodov.

Benevento prehralo aj vo svojom trinástom vystúpení medzi elitou, v nedeľu doma podľahlo Sassuolu 1:2. Hostia strelili víťazný gól v 94. min. Beneventu tak patrí nechcený rekord – jeho bilancia 0–0–13 je najhorší štart do ročníka v histórii piatich európskych popredných líg (Anglicko, Nemecko, Španielsko, Taliansko, Francúzsko).

Na začiatku sezóny 1930/1931 anglický Manchester United prehral 12 ligových stretnutí v sérii. Benevento za dve sezóny preniklo z tretej najvyššej súťaže medzi elitu, no zatiaľ sa v Serie A trápi.

Serie A – 13. kolo:

Crotone – FC Janov 0:1 (0:1)
Gól: 11. Rigoni

Benevento – Sassuolo 1:2 (0:0)
Góly: 65. Armenteros – 57. Matri, 90.+ Peluso, ČK: 67. Letizia (Benevento) po druhej ŽK

Sampdoria Janov – Juventus Turín 3:2 (0:0)
Góly: 52. Zapata, 71. Torreira, 79. G. Ferrari – 90.+ Higuaín, 90.+ Dybala

SPAL Ferrara – Fiorentina 1:1 (1:0)
Góly: 42. Paloschi – 80. Chiesa, ČK: 90. Oikonomou (SPAL) po druhej ŽK

FC Turín – Chievo Verona 1:1 (1:1)
Góly: 34. Baselli – 14. Hetemaj, ČK: 88. Radovanovič (Chievo)

Udinese Calcio – Cagliari 0:1 (0:0)
Gól: 55. Joao Pedro, ČK: 90. Bizzari (Udinese) za faul