Hamšíkov Neapol si poradil s AC a zostáva nezdolaný. Rím je oranžovo-červený

Futbalisti Neapola zvíťazili nad AC Miláno 2:1 v zápase 13. kola Serie A. Slovenský kapitán SSC Marek Hamšík hral do 69. min.

18.11.2017 20:15 , aktualizované: 23:10
Neapol, radosť, Marek Hamšík Foto: ,
Futbalisti a fanúšikovia Neapola oslavujú víťazstvo nad AC Miláno.

Neapol v zápase dominoval, hráči AC Miláno sa dokonca v prvom polčase ani raz nedostali s loptou do súperovho pokutového územia. Naopak domáci tím udrel v 34. minúte zásluhou Insigneho, na ktorého lob si síce Donnarumma siahol, gólu však nezabránil.

Talentovaný taliansky brankár držal svoj tím aj v druhej polovici, jeho spoluhráči si ale v útoku dlho nedokázali nič vytvoriť. Naopak, v 73. minúte poistil neapolskú výhru Zielinski. V nadstavení už len skorigoval na 2:1 Romagnoli.

Neapol je tak stále v lige nezdolaný, Milánu sa naopak vzďaľujú pohárové priečky. Momentálne je siedmy.

Futbalisti AS Rím zdolali na svojom ihrisku v rímskom derby Lazio Rím 2:1.

Vo vypätom zápase videli fanúšikovia dve penalty, rozhodujúci gól strelil Radja Nainggolan. AS Rím sa po výhre posunulo pred mestského rivala na tretie miesto ligovej tabuľky.

Góly začali padať až po prestávke. V 47. minúte dostali hráči AS príležitosť zahrávať pokutový kop po faule na Kolarova a Perotti zamieril presne k žrdi. Na 2:0 zvýšil v 53. minúte prízemnou strelou z hranice šestnástky Nainggolan.

Futbalisti AS Rím sa tešia z triumfu v mestskom... Foto: Reuters, MAX ROSSI
AS Rím, Lazio Rím, Futbalisti AS Rím sa tešia z triumfu v mestskom derby s Laziom.

Dvojgólové vedenie „Vlkov“ ešte rozvírilo emócie na hracej ploche, hostia sa však zároveň začali tlačiť viac dopredu a po niekoľkých náznakoch sa dočkali šance na zníženie. Po Manolasovej ruke premenil penaltu najlepší strelec Serie A Immobile, pre ktorého to bol už 15. gól v sezóne.

Hráči AS už ale stav 2:1 udržali a pripísali si šiestu výhru vo všetkých súťažiach za sebou. Naopak deväťzápasová víťazná séria Lazia sa skončila.