Dramatickú bitku o Miláno vyhral Inter, oslavuje aj obranný val Škriniar

Futbalisti Interu Miláno zdolali v mestskom derby hráčov AC 3:2 v nedeľňajšom večernom stretnutí 8. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A.

15.10.2017 22:59
Milan Škriniar Foto: ,
Slovenský obranca Interu Miláno Milan Škriniar hlavičkuje v mestskom derby s AC.

Hrdinom „nerazzurri“ sa stal Mauro Icardi, ktorý sa blysol hetrikom. Rozhodujúci zásah strelil v závere zápasu po úspešnej realizácii pokutového kopu.

Milan Škriniar absolvoval v drese Interu celý duel, do štatistík sa však nezapísal. Inter v tejto sezóne Serie A ešte neprehral a figuruje na druhom mieste v tabuľke s dvojbodovým mankom na lídra SSC Neapol. Naopak, AC napriek mohutným predsezónnym investíciam okupuje až desiatu priečku, z ostatných troch ligových stretnutí nezískali „rossoneri“ ani bod.

Inter vstúpil do derby lepšie a v 13. minúte bol blízko k otvoreniu skóre, Candrevova strela spoza šestnástky však skončila na brvne. V 28. minúte sa však „nerazzurri“ ujali vedenia, keď po Candrevovom centre presne zakončil kapitán Icardi.

AC si prvú väčšiu šancu vypracovalo až v závere polčasu, Boriniho strelu však zneškodnil brankár Handanovič. Krátko po zmene strán trafil Silva tyč, loptu síce do bránky dorazil Musacchio, gól však rozhodca správne neuznal pre ofsajd. Následne si Handanovič poradil so strelami Susa a Boriniho.

V 56. minúte však už slovinský gólman nestačil na Susovu strelu spoza šestnástky. Inter sa mohol dostať opäť do vedenia, Vecino však tesne minul. V 62. minúte sa zaskvel Handanovič pri strele Bonaventuru, na druhej strane však Donnarumma nemohol zasiahnuť pri Icardiho strele z voleja po centre Perišiča.

Icardi skompletizoval hetrik z penalty, argentínsky útočník strelil v tejto sezóne už deväť gólov.

Fiorentina zvíťazila na domácej pôde nad Udinese Calcio 2:1. Strojcom triumfu „fialiek“ bol francúzsky útočník Cyril Théréau, ktorý strelil dva góly. V drese hostí sa strelecky presadil iba brazílsky obranca Samir. Hráči FC Janov triumfovali na ihrisku Cagliari 3:2. Pre „Rossoblu“ to bolo vôbec prvé víťazstvo v sezóne 2017/2018.

Serie A – 8. kolo:

Fiorentina – Udinese Calcio 2:1 (1:0)
Góly: 28. a 57. Théréau – 72. Samir

Bologna – SPAL Ferrara 2:1 (1:0)
Góly: 30. Poli, 49. Salamon (vlastný) – 88. Antenucci

Cagliari – FC Janov 2:3 (0:2)
Góly: 48. Pavoletti, 78. Joao Pedro (z pok. kopu) – 8. Galabinov, 35. Taarabt, 75. Rigoni

Crotone – FC Turín 2:2 (1:0)
Góly: 25. Rohden, 64. Martella – 54. Falque, 90.+ De Silvestri

Sampdoria Janov – Atalanta Bergamo 3:1 (0:1)
Góly: 56. D. Zapata, 59. Caprari, 68. Linetty – 21. Cristante

Sassuolo – Chievo Verona 0:0

Inter Miláno – AC Miláno 3:2 (1:0)
Góly: 28., 63. a 90. Icardi (tretí z pok. kopu) – 56. Suso, 81. Bonaventura
Milan Škriniar (Inter) odohral celý zápas.