United potvrdili skvelú fazónu. City vyhralo u majstra

Anglická Premier League mala v sobotu na programe sedem duelov 7. kola.

30.09.2017 16:04 , aktualizované: 20:42
Harry Kane strelil Huddersfieldu dva góly. Foto: Reuters, Peter Powell
Harry Kane Harry Kane strelil Huddersfieldu dva góly.

V úvodnom stretnutí sobotňajšieho programu nestačil nováčik z Huddersfieldu na Tottenham a prehral hladko 0:4. Londýnčania pritom viedli už v 23. minúte 3:0, dvakrát sa presadil anglický reprezentant Harry Kane.

Kane má v úvode sezóny famóznu formu. V septembri strelil za Tottenham a Anglicko spolu 13 gólov. Celkovo má na svojom konte v 123 dueloch Premier League spolu 84 gólov.

Rovnaký počet presných zásahov – 84 – dosiahol počas kariéry v Anglicku Cristiano Ronaldo. Portugalčan vtedy na to v Premier League potreboval 196 zápasov.

Skvelú fazónu majú v úvode sezóny aj hráči Manchestru United. V sobotu na domácom trávniku štadióna Old Trafford nedali šancu Crystal Palace a triumfovali 4:0.

Dva góly zaznamenal belgický reprezentant Marouane Fellaini, jeden pridali jeho krajan Romelu Lukaku a Juan Mata.

United v novom ročníku ešte neprehrali a šiestym triumfom v sezóne si poistili druhé miesto v tabuľke. Zo siedmich zápasov majú 19 bodov a impozantné skóre 21:2.

V šlágri sobotňajšieho programu vyhral Manchester City na ihrisku úradujúceho šampióna FC Chelsea 1:0. Jediný gól stretnutia zaznamenal v 67. minúte ďalší Belgičan v Premier League Kevin De Bruyne.

Manchesterské kluby dominujú súťaži. City má rovnaký počet bodov ako United a o jeden strelený gól lepšie skóre ako mestský rival (22:2 vs. 21:2).