Rusnák je lídrom štatistík Salt Lake. Opäť krásne prihral na víťazny gól

24.09.2017 10:32

Aj zásluhou slovenského reprezentanta Alberta Rusnáka (23) futbalisti tímu Real Salt Lake stále viac pomýšľajú na postup do play off v Major League Soccer.

Stredopoliar Salt Lake City Albert Rusnák v...
Stredopoliar Salt Lake City Albert Rusnák v súboji s Alym Ghazalom z Vancouvru na archívnej snímke. Autor: Reuters, Anne-Marie Sorvin

Salt Lake zdolali v sobotňajšom zápase na domácom trávniku súperov z tímu Seatlle Sounders 2:0 a prvý z dvoch gólov v 52. min bol aj Rusnákovým dielom. Na hranici šestnástky šikovne posunul loptu spoluhráčovi Jeffersonovi Savarinovi a ten v plnom behu napol sieť.

Rusnák si pripísal 13. asistenciu v sezóne, okrem toho má na konte aj 7 gólov. V oboch štatistikách je lídrom svojho mužstva.

„Savarino mi pekne posunul loptu a v prvom momente som chcel vystreliť. Potom som však začul ako na mňa kričí, že si nabehne. A tak som sa rozhodol, že mu to prestrčím cez nohy obrancu naslepo a vyšiel z toho dôležitý prvý gól,“ opísal Albert Rusnák na webe Realu Salt Lake.

V dažďom poznačenom súboji na štadióne Rio Tinto pred takmer 20 000 divákmi v Sandy pečatil domáce víťazstvo v 66. min Luke Mulholland.

Hráčom Realu Salt Lake (RSL) patrí v tabuľke Západnej konferencie postupová 5. priečka a do konca základnej časti sezóny zostáva odohrať tri zápasy. Do vyraďovacej časti sa dostane najlepších šesť tímov z konferencie.

„Už som to vravel, že ak chceme ísť do play off, musíme vyhrať všetky zostávajúce zápasy a ešte nám musia pomôcť svojimi výsledkami aj súper. Som rád, že sme dosiahli ďalšie dôležité víťazstvo a je to lepšie aj v tom, že naši rivali postrácali body. S pribúdajúcimi zápasmi je vidieť, že si na ihrisku čoraz viac rozumieme a funguje nám tímová chémia,“ skonštatoval Albert Rusnák.

Najbližším súperom RSL bude 30. septembra tím Los Angeles Galaxy, ktorý bude mať výhodu domáceho prostredia.

#MLS #Albert Rusnák #Real Salt Lake
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku