Futbalisti AS Rím dosiahli tretie víťazstvo v novej sezóne talianskej Serie A. Na úvod stredajšieho programu 5. kola triumfovali na ihrisku nováčika z Beneventa 4:0.

20.09.2017 20:22 , aktualizované: 22:45
Lazio Rím vs. SSC Neapol Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
Marek Hamšík (17) počas predzápasovej rozvičky.

Dva góly strelil Edin Džeko. Bosniansky kanonier je v úvode sezóny vo výbornej forme, celkovo to bol pre neho piaty presný zásah v štyroch zápasoch. Hosťom z hlavného mesta výdatne pomohol súper, keď zvyšné dva góly inkasoval z vlastencov.

V šlágri kola vyhral Neapol na ihrisku Lazia Rím presvedčivo 4:1, po piatich kolách je naďalej stopercentný a vedie tabuľku. Hostia síce prehrávali v hlavnom meste po prvom polčase 0:1, keď sa presadil Stefan de Vrij. Po zmene strán však prišiel dokonalý obrat SSC.

Hosťom na to stačilo len päť minút. Od 54. do 59. min sa postupne presadili Kalidou Koulibaly, José Callejón a Dries Mertens. Callejóna vyzval na skórovanie milimetrovou prihrávkou kapitán SSC Marek Hamšík. Na konečných 4:1 pre hostí upravil v samom závere z pokutového kopu Jorginho.

Poriadne sa natrápil majstrovský Juventus. Turínčania vydreli najtesnejšiu výhru nad húževnatou Fiorentinou 1:0, keď v 52. minúte skóroval Mario Mandžukič.

Uspelo aj AC Miláno, ktoré vyhralo nad SPAL-om 2:0. Ofenzívne predstavenie predviedla Atalanta, ktorá rozstrieľala rozstrieľala Crotone 5:1.

SERIE A – 5. KOLO

Benevento – AS Rím 0:4 (0:2)

• Góly: 22. a 52. Džeko, Lucioni (vlastný), 74. Venuti (vlasttný)

AC Miláno – Spal 2:0 (1:0)

• Góly: 26. Rodriguez (11 m), 61. Kessie (11 )

Lazio Rím – Neapol 1:4 (1:0)

• Góly: 30. de Vrij – 54. Koulibaly, 56. Callejón, 59. Mertens, 90.+ Jorginho (11 m)

Udinese – FC Turín 2:3 (0:2)

• Góly: 48. De Paul (11 m), 75. Lasagna – 9. Belotti, 30. Hallfredsson (vlastný), 67. Ljajič

Verona – Sampdoria 0:0

1. Neapol 5 5 0 0 19:3 15
2. Juventus Turín 5 5 0 0 14:3 15
3. Inter Miláno 5 4 1 0 11:2 13
4. AC Miláno 5 4 0 1 10:6 12
5. FC Turín 5 3 2 0 10:5 11