Hneď vo svojej prvej sezóne v zámorskej Major League Soccer (MLS) sa zaradil medzi hviezdy mužstva. Slovenský reprezentant Albert Rusnák v noci na nedeľu zariadil výhru Realu Salt Lake nad Portlandom Timbers 2:1 a posunul svoj tím na postupové priečky pre play off.

17.09.2017 08:38
Albertovi Rusnákovi (vpravo) sa v MLS strelecky... Foto: SITA/AP, Rick Egan
Rusnák MLS Albertovi Rusnákovi (vpravo) sa v MLS strelecky darí.

Skóre otvoril v 14. minúte, keď nechytateľnou bombou spoza šestnástky nedal brankárovi súpera šancu.

Hosťom sa tesne po prestávke podarilo vyrovnať, ale Real išiel aj po druhýkrát do vedenia. Rusnák pripravil loptu pre Venezuelčana Savarino a ten strelil víťazný gól.

Rusnák má v aktuálnej sezóne na konte sedem gólov a spolu s dvojicou Plata, Movsesjan je najlepším strelcom Realu. Mužstvo z Utahu zásluhou výhry poskočilo v tabuľke Západnej konferencie na šieste postupové miesto.

Albert Rusnák 1+1 v zápase proti Portlandu.

Viac na túto tému: #MLS #Albert Rusnák #Real Salt Lake